چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1709 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۶:۵۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – همایش آینده پژوهی فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه امام (ره) برگزار می شود

قزوین روز :

همایش آینده پژوهی فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه امام (ره) برگزار می شود

قزوین-ایرنا- رییس پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از برگزاری همایش آینده پژوهی فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه خبر داد.

81503662-6270908.jpg

دکتر’حاکم قاسمی’ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این همایش با همکاری سازمان ها و نهادهای فرهنگی، هنری و همچنین دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی استان، پنجم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

وی، جایگاه فرهنگ و تحولات فرهنگی در اسناد بالادستی و دیدگاههای مقام معظم رهبری، ترسیم سیاستهای کلی توسعه و پیشرفت استان در حوزه فرهنگی و اجتماعی براساس این اسناد و سیاست ها، ترویج و گسترش مفاهیم نظری و کاربردی در زمینه آینده پژوهی فرهنگی، جلب توجه و مشارکت سازمانها، نهادها و مراکز دولتی و خصوصی در سطوح ملی و محلی به فرایند آموزش و تعامل در زمینه آینده فرهنگ، شناسایی چالش های پیش رو در برنامه ریزی فرهنگی و ایجاد مدل های کاربردی و تخصصی در مواجهه با چالش ها، شناسایی ظرفیت های هنری و قابلیت های فرهنگی، معرفی و شناخت راهکارهای مناسب برای توسعه فرهنگی و ‘برنامه ریزی فرهنگی’ را از جمله اهداف برگزاری این همایش ذکر کرد.

قاسمی ادامه داد: جایگاه فرهنگ و تحولات فرهنگی در اسناد بالادستی و دیدگاههای مقام معظم رهبری، آینده پژوهی فرهنگی و آینده تحولات فرهنگی با تاکید بر تحولات فرهنگی استان قزوین، آثار تحولات اجتماعی فرهنگی شهرها بر سبک زندگی ایرانی اسلامی، بررسی وضعیت صنایع فرهنگی در سطوح ملی و استانی، روندهای فرهنگی و سناریوهای پیش رو، بررسی اثرات اقتصادی فرهنگ از جمله محورهای این همایش می باشند.

وی افزود: همچنین بررسی تجربیات موفق جهانی رصد فرهنگی و ضرورت رصد فرهنگی در سطح استان، جایگاه سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی در توسعه و پیشرفت، جایگاه سازمانی و نهادی مدیریت فرهنگی در سطوح استانی، دیپلماسی و فرهنگ، صنعت گردشگری با نگاهی آینده پژوهانه با تاکید بر وضعیت صنعت گردشگری در استان، نقش آثار معماری ایرانی- اسلامی و صنعت توریسم، نقش آموزش و نهادهای آموزشی در توسعه فرهنگی، نقش فرهنگ در کارآفرینی و ظرفیت کار آفرینی در استان قزوین، کارآفرینی فرهنگی و نقش آن در تولید سرمایه ملی، نقش و جایگاه نهادهای فرهنگی، هنری در پیشبرد برنامه های فرهنگی استان قزوین از دیگر محورهای این همایش هستند.

قاسمی، آخرین مهلت ارسال اصل مقالات به این همایش را تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری ذکر کرد و افزود: تاکنون ۳۰ مقاله از استادان دانشگاه ها، سازمان ها و مراکز فرهنگی، هنری و علمی استان به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

رییس پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) افزود: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می توانند به سایت دانشگاه به نشانی www.ikiu.ac.ir مراجعه و یا با شماره ۳۳۹۰۱۷۳۰ تماس بگیرند.

قاسمی گفت: پژوهشکده آینده پژوهی مصمم است به یک مرکز شاخص در حوزه آینده پژوهی تبدیل و با بکارگیری روش های مناسب تفکر آینده سازی را در امور سیاستگذاری، برنامه ریزی، پژوهشی و آموزشی نهادینه سازد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) هم به عنوان دانشگاهی جامع با تخصص ها و رشته های مختلف علمی و هم به دلیل بین المللی بودن، این فرصت را دارد تا از امکانات خود برای فعالیت های پژوهشی و آموزشی در حوزه آینده پژوهی استفاده کند.

وی افزود: پژوهشکده آینده پژوهی در بعد آموزشی علاوه بر برنامه ریزی جهت راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد در آینده، آمادگی دارد با برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی و کارگاه های مختلف پژوهشی، برای تمام سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی علم و دانش استادان این رشته را در اختیار آنان قرار دهد.

قاسمی، تقاضا محوری، مساله محوری و کاربردی بودن را جهت گیری فعالیت های پژوهشی این مرکز عنوان کرد و افزود: فعالیت پژوهشی این مرکز، سطوح مختلف سازمانی، محلی و استانی، منطقه ای و حتی بین المللی را در بر می گیرد.

رییس پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) افزود: تمام سازمان ها می توانند تقاضاهای خود را به این پژوهشکده اعلام کنند و پژوهشکده نیز بر اساس نیاز دوره های آموزشی، نشست های تخصصی و طرح های پژوهشی را با حضور صاحبنظران حوزه مربوطه اجرا و با شناسایی روندهای احتمالی، پیشنهادات و طرح های خود را به آنان ارایه می دهد.

گروه آینده پژوهی از سال ۸۸ در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با پذیرش دانشجویان دکترا آغاز بکار کرد و امروزه با حدود ۳۰ نفر دانشجو در حال فعالیت می باشد.

۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار