چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1921 | تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰:۲۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – همایش ملی معماری و شهرسازی در دانشگاه امام خمینی(ره)برگزار می شود

قزوین روز :

همایش ملی معماری و شهرسازی در دانشگاه امام خمینی(ره)برگزار می شود

قزوین-ایرنا- سومین همایش ملی معماری و شهرسازی در گذر زمان ۲۵ آبان ماه سال جاری در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

81830158-70287383.jpg

به گزارش ایرنا دبیر علمی این همایش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این همایش در محورهای تدابیر و تداوم سنت در معماری امروز، شهرهای سنتی در مواجه با تفکر مدرنیته، شهر ایرانی-اسلامی (گذشته، حال و آینده)، معماری و شهرسازی اسلامی از منظر جهانی شدن، مدیریت و حقوق شهروندی در شهرهای سنتی و مدرن، پرسش های پیش روی مرمت در حفاظت از معماری و شهرسازی، مبانی و شیوه های مداخله در حفاظت میراث معماری و شهرسازی، تاثیرات شرایط کنونی (اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و …) در معماری و شهرسازی با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزار می شود.
دکتر رحیم هاشم پور افزود: در معماری و شهرسازی در طی دو قرن اخیر سبک ها و دکترین های مختلفی را درباره نگرش به فضاهای شهری و فضاهای معماری شاهد بوده ایم و کشور ایران در طی دوران توسعه معماری و شهرسازی خود از تمام سبک ها و دکترین های جهانی به نوعی بهره گرفته است و نگرانی امروز نداشتن یک نظریه واحد در موضوع معماری و شهرسازی آینده است.
وی اضافه کرد: رسیدن به یک وحدت کلمه در بین متخصصین، مسوولین و سیاستمداران کشور در خصوص معماری و شهرسازی آینده می تواند ما را در مسیری درست و پایدار قرار دهد.
هاشم پور ادامه داد: معماری و شهرسازی آینده باید ترسیم و مبانی نظری آن بر اساس فرهنگ و سنت ایرانی پایه گذاری شود و این اتفاق تنها با نشست های علمی و کارگروههای تخصصی پیوسته اتفاق می افتد.
وی گفت: معماری و شهرسازی در گذر زمان تغییر شکل و تغییر ماهیت می دهد و لزوم بررسی و مطالعه معماری و شهرسازی همزمان با سیر اندیشه ها و سیاستهای جوامع بشری بنظر بسیار لازم است.
این استاد دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: هدف این همایش در نهایت برای به رسیدن به یک منشور است تا بتواند حداقل های معماری خوب را از بد متمایز کند، چرا که وجود نظریه های تحمیلی که توام با قدرتهای سیاسی و ریالی و یا وارداتی همراه هستند، شهرهای ما را به سویی برده اند که امروزه تشخیص یک معماری و شهرسازی ایده آل برای آینده کشور بسیار دشوار شده است.
هاشم پور افزود: هدف از دسترسی به منشور، نه برای محدود کردن تفکر نو و یا خلاقیت های معمارانه و یا شهرسازانه می باشد، بلکه برای در مسیر قراردادن تفکر نو در حفاظت از فرهنگ و رعایت اصول و مبانی نظری و اعتقادی این مرز و بوم است.
دبیر علمی همایش ملی معماری و شهرسازی هدف اصلی از برگزاری این همایش را بررسی مشکلات در شهرهای امروز و بدنبال آن ارایه راهکارهای نظری و اجرایی در حل مشکلات عنوان کرد و افزود: برای اینکه به نتیجه گیری اساسی دست یابیم، این همایش بصورت زنجیره ای و سالانه یکبار با مباحث تخصصی برگزار می شود و سومین دوره آن ۲۵ آبان ماه سال جاری در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار می شود.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار