۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 94 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴:۲۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – هیچ حکم شرعی مبنی بر محدودیت بانوان در فعالیت های اجتماعی قانونی وجود ندارد

قزوین روز :

مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری

هیچ حکم شرعی مبنی بر محدودیت بانوان در فعالیت های اجتماعی قانونی وجود ندارد

قزوین-ایرنا- مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری قزوین با بیان اینکه هیچ حکم شرعی برای محدود کردن بانوان در فعالیت های اجتماعی قانونی وجود ندارد، گفت: از آنجایی که ما با حجم انبوهی از مطالبات بانوان در امور اجتماعی مواجه هستیم، باید فضا را برای آنها باز کنیم.

81930048-70461933.jpg

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، مریم بیدخام در اولین نشست صمیمی با جمعی از بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی استان افزود: من شنونده خوبی در حوزه بانوان خواهم بود و از پیشنهادهای مناسب و ایده های بانوان استقبال می کنم و تلاشم این است که در حوزه بانوان منشا خیر باشم.
وی اظهارکرد: اتاق کار اینجانب به روی همه بانوان با هر سلیقه و گرایشی باز است و از پیشنهادهای آنها در راستای ارتقای جایگاه بانوان استقبال می کنم.
بیدخام ادامه داد: همفکری در حوزه بانوان می تواند در پیشبرد امور موثر باشد و این نشست ها و هم اندیشی ها باید ادامه یابد تا به راهکاری جامع برای فعالیت های اجتماعی بانوان برسیم.
وی تقویت ورزش بانوان برای حفظ سلامتی روحی و جسمی این بخش از جامعه را بسیار مهم و مفید دانست و اظهارکرد: باید ورزشگاهی مختص بانوان در قزوین تاسیس شود تا بانوان بتوانند براحتی و بدون محدودیت در آن مکان ورزش کنند.
بیدخانم مطالبات بانوان را مبنی بر پرهیز از نگاه جنسیتی در انتصابات، به حق دانست و بیان کرد: خوشبختانه نگاه استاندار قزوین درخصوص انتصاب بانوان توانمند مثبت است و در آینده نزدیک شاهد انتصابات بانوان در جایگاههای مختلف خواهیم بود.
وی افزود: پیگیری های لازم را در خصوص مطالبات زنان تا حد امکان انجام خواهم داد ولی بعضی از موارد از حوزه اختیارات این اداره کل خارج و در حد تصمیمات کشوری است.
بیدخام در ادامه بیان کرد: ما مجوز شرعی برای حضور قانونی زنان در فعالیت های اجتماعی را داریم و باید زمینه را برای حضور بانوان فراهم سازیم.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به بررسی جایگاه زنان در صدر اسلام و جامعه امروز پرداخت و گفت: جایگاه زن با طلوع دین اسلام ارتقا یافت به طوری که پیامبر اسلام(ص) برای حضرت زهرا(س) منزلت، ارزش و احترام خاصی قایل بودند و ما هنوز به آن مرحله نرسیده ایم.
بیدخام افزود: الگوی ما زنان حضرت زهرا(س) هستند به طوری که ایشان مادر، همسر و دختری نمونه بودند و برای احقاق حق خود در قضیه فدک نیز در مسجد حضور یافتند و به ایراد خطبه پرداختند.
وی ادامه داد: خلقت انسانها به صورت زن و مرد شاهکار خداوند است و با هدف اینکه زندگی بشر توام با آرامش، مودت و رحمت باشد صورت گرفته است.
در این جلسه بانوان حاضر به بیان درخواست ها، مشکلات و دغدغه های خود در حوزه بانوان پرداختند.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار