۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 2373 | تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹:۲۵ - چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایرنا – وجود شش هزار نوآموز بازمانده از آموزش های پیش دبستانی در شان استان نیست

Cloob

استاندار قزوین

وجود شش هزار نوآموز بازمانده از آموزش های پیش دبستانی در شان استان نیست

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: ارایه لیست شش هزار نفری کودکان بازمانده از آموزش پیش دبستانی در شان استان و نظام اسلامی نیست و باید برای حل این معضل همه دستگاه ها وارد عمل شوند.

81976614-70544606.jpg

به گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا فریدون همتی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به موضوع آموزش پیش دبستانی افزود: همه دستگاه های استان با مسئولیت اداره کل آموزش و پرورش مجموعه اقدامات منظم و هوشمندانه ای را متناسب با دوره بعدی کودکان پیش دبستانی در دستور کار قرار دهند.
وی اظهارکرد: در این راستا کمیته ای با ریاست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و با شرکت اداره آموزش و پرورش، اداره بهزیستی، کمیته امداد و سایر دستگاه های اجرائی که می توانند در زمینه آموزش کودکان پیش دبستانی نقش آفرین باشند تشکیل گردد.
همتی با بیان اینکه یکی از سیاست های جمهوری اسلامی سواد آموزی و مبارزه با بی سوادی است افزود: در این راستا کودکان از سن ۶ تا ۱۱ سالگی لازم التعلیم هستند و حتی یک نفر نباید در این سن به هر بهانه ای از آموزش بازماند.
وی ادامه داد: تمام فرمانداران، بخشداران و دهیاران با پیگیری معاونت سیاسی استان و اداره بهزیستی و کمیته امداد بحث کودکان لازم التعلیم را پیگیری کرده تا حتی یک نفر از چرخه آموزش بیرون نماند.
همتی ضمن مطلوب خواندن اقدامات اداره کل آموزش و پرورش در چند ماه اخیر گفت: اقدامات اخیر آموزش و پرورش از قبیل برگزاری نمایشگاه و اقدامات پرورشی و تربیتی نشان دهنده خوش فکری و خوش ذوقی مدیران و روسای این مجموعه است و جای تقدیر و تشکر دارد.
وی ادامه داد: تقویت آموزش و پرورش برای نظام و دولت مهم است و لازم است مدیران و مسئولان آموزش و پرورش عاشقانه، مسئولانه و با علاقه قلبی برای شناسائی مشکلات و حل آنها اقدام کنند.
همتی با بیان اینکه امروزه دانش آموزان، بسیار با استعداد و توانا شده اند افزود: کسب رتبه چهارم ایران در دانش نانو و بروز استعدادهای نسل نو نشان دهنده آینده ای درخشان برای ایران عزیز است و به ما نوید می دهد که در صورت اقدام مطلوب نتایج بهتری کسب خواهد شد.
استاندار قزوین ضمن بیان رهنمودهای رهبری مبنی بر هدف گذاری برای بلند مدت و برداشتن گام های بلند گفت: باید خود را برای ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان تا سال ۹۵ و داشتن یک میلیارد دلار صادرات آماده کنیم و با روحیه انقلابی و ریسک پذیری بالا به مدیریت استان و حل مشکلات آن بیندیشیم.
رئیس اداره آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه از سایر دستگاه های اجرائی استان درخواست کرد: برای جذب نوآموزان پیش دبستانی با جدیت بیشتری وارد عرصه شوند.
سالار قاسمی ادامه داد: حداکثر با یک میلیارد و ۵۰۰ تا دو میلیارد ریال می توان شش هزار نو آموز پیش دبستانی را جذب کرده و این مشکل را حل نمود.
وی ادامه داد: متاسفانه در بحث آموزش پیش دبستانی مدیریت واحدی وجود ندارد و به دلیل عدم نظارت، محتوای واحدی نیز تولید نمی شود .
قاسمی با آسیب شناسی این موضوع ادامه داد:به عنوان مثال اداره آموزش و پرورش اعداد آموزی و حروف الفبا را در مقطع پیش دبستانی جایز نمی داند ولی این محتوا در مقطع پیش دبستانی ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه هفته تربیت اسلامی در پیش است گفت: اداره آموزش و پرورش قصد دارد با برگزاری همایش از ۱۲۰۰ مربی و مسئول پرورشی تقدیر نماید .
استان قزوین با داشتن ۱۱۸ مهدکودک و نزدیک به شش هزار کودک بازمانده از آموزش های پیش دبستانی نیازمند عزم جدی مسئولان در این زمینه است.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار