تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1468 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۹:۴۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – وزیر آموزش و پرورش از اقامه نماز جماعت در ۵۵هزار مدرسه کشور خبر داد

قزوین روز :

وزیر آموزش و پرورش از اقامه نماز جماعت در ۵۵هزار مدرسه کشور خبر داد

قزوین-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز گفت: در سال تحصیلی جاری نماز جماعت در ۵۵هزار و ۵۰۰ مدرسه اقامه می شود.

81935995-70472002.jpg

به گزارش ایرنا دکتر علی اصغر فانی روز سه شنبه در این اجلاس که در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین در حال برگزاری است، افزود: در سال تحصیلی جاری ۱۹هزار و ۵۰۰روحانی و ۳۶هزار فرهنگی در مدارس نماز جماعت را اقامه می کنند.
وی به سایر برنامه های وزارت آموزش و پرورش در حوزه نماز اشاره کرد و اظهار داشت: گنجاندن زنگ نماز به مدت ۳۰دقیقه ، اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه و طرح تقلید و مرجع شناسی برای یک میلیون و ۸۰۰هزار دانش آموز از جمله برنامه هایی است که این وزارتخانه در حوزه ترویج فرهنگ نماز اجرا می کند.
فانی، طرح تجلیل از ائمه جماعات موفق را نیز از دیگر برنامه های این وزارتخانه در حوزه نماز اعلام کرد و ادامه داد:امیدواریم در انتقال تجربیات ائمه جماعات موفق و نهادینه سازی فرهنگ نماز بین دانش آموزان موفق باشیم.
وی همچنین طرح آموزش عملی نماز را از دیگر برنامه های وزارت آموزش و پرورش در بخش نماز خواند و گفت: این طرح در سال جاری ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی با پوشش ۵میلیون نفر اجرا می شود.
فانی در ادامه برگزاری جشن تکلیف برای یک میلیون و ۶۰۰هزار دانش آموز دختر سوم ابتدایی و پسر متوسطه اول و برگزاری سی و سومین مسابقات اذان، انشای نماز و احکام با پوشش ۵میلیون دانش آموز را با هدف تقویت روحیه نوشتن و انشای نماز از دیگر فعالیت های وزارت آموزش و پرورش در حوزه نماز برشمرد.
وی همچنین یادآور شد: طرح مبین در تابستان امسال با هدف نهادینه کردن نماز ویژه مدیران مدارس متوسطه اول اجرا شد و حداقل پنج هزار مدیر مدرسه در آن شرکت داشتند و در ادامه برای مدیران متوسطه دوم و سپس ابتدایی برگزار می شود.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به تجهیز نماز خانه های مدارس گفت: با وجود تمام محدودیت های مالی در سال جاری در راستای تجهیز نمازخانه های مدارس بیش از ۳۴۰هزار متر مربع موکت تهیه و در مدارس کشور توزیع شده است.
وی احداث نمازخانه در مدارسی که فاقد آن هستند را از رویکردهای آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش در این راستا دو رویکرد دارد به گونه ای که در مدارس نوساز از این پس احداث نماز خانه نیز پیش بینی شده است و در مدارس قدیمی نیز به تدریج تلاش می شود نماز خانه احداث شود.
فانی در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد:نماز ستون دین و پرداختن به آن تاثیر بالایی در تربیت اخلاقی و اعتقادی دارد و کسانی که در اختیار آموزش و پرورش هستند یعنی نوجوانان در سنین ۶تا ۱۸ سال مناسب ترین سن در تبیین و ترویج فرهنگ نماز و قرآن هستند و در این راه همکاری تمام دستگاه ها، خیرین و آحاد جامعه لازم است.
وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت:آموزش و پرورش با داشتن حدود ۴۰میلیون مخاطب اصلی شامل ۱۳ میلیون دانش آموز، ۵میلیون معلم و ۲۶میلیون نفر از اولیای دانش آموزان بهترین ظرفیت برای ترویج فرهنگ نماز است.
۷۳۸۸/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار