چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1667 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۴:۲۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – پژوهش ابزاری برای رشد و شکوفایی مدیران است

قزوین روز :

استاد دانشگاه:

پژوهش ابزاری برای رشد و شکوفایی مدیران است

قزوین-ایرنا-استاد دانشگاه و مدیرگروه بهره وری موسسه مطالعات و برنامه ریزی منابع انسانی، گفت: پژوهش ابزاری مفید و بسیار ارزشمند برای رشد و شکوفایی مدیران و تصمیم گیری درست از سوی آنان است.

81426815-6142717.jpg

به گزارش ایرنا، دکتر ‘غلامرضا خاکی’ روز دوشنبه در سمینار تاثیر پژوهش های اخلاقی در جهانی شدن که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: توجه به پژوهش و به کارگیری آن در اصول مدیریت، نامی نیک از مدیران به یادگار می گذارد و از اتخاذ بسیاری از تصمیمات اشتباه از جانب آنها پیشگیری می کند.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علمی تاکید کرد: سازمان ها و نهادها امروزه بدون توجه به پژوهش و به کارگیری آن در کارها و امور خود توانایی رشد و دستیابی به چشم اندازهای خود را پیدا نمی کنند.

محقق و مدرس حوزه مدیریت و تحول با بیان اینکه مدیران نباید پژوهش را به موضوعی تشریفاتی و یا پرهزینه تبدیل کنند، یادآور شد: مدیران دستگاه ها و سازمان ها باید توجه داشته باشند که در کار پژوهش قرار نیست، با مراکز علمی و یا اساتید قراردادهای هنگفت مالی بست.

وی، هدف از انجام پژوهش را خلق تئوریهای جدید یا راستی آزمایی یک تئوری خواند و اظهار کرد: مدیران باید توجه داشته باشند که با انجام پژوهش قرار نیست به حقیقتی همیشگی دست بیابند بلکه آنها با انجام پژوهش تا اطلاع ثانوی به ابزاری جدید برای پیشبرد بهتر امور دست می یابند.

خاکی، تفاوت نظام مدیریتی غرب با نظام مدیریتی که در کشورمان حاکم است را میزان توجه به کارهای مطالعاتی و پژوهشی دانست و گفت: نظام مدیریتی غرب پر از ایراد و اشکال می باشد که ایجاد بحران های مالی یکی از نشان های آن می باشد اما فرق آنها با ما در این است که آنها مدام با مطالعه و پژوهش در پی اصلاح ساختار و فرایندهای مدیریتی خود هستند و ما کمتر به این موضوع توجه می کنیم.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علمی با بیان اینکه مدیران ما باید جرات داشته باشند که از کارمندان در خصوص کارهای خود نظرسنجی کنند، اظهار داشت: این کار مدیران را از نقطه تاریک به محلی روشن سوق می دهد و آنها را وادار به اصلاح اشتباهات و نقاط ضعف می کند.

مدیرگروه بهره وری موسسه مطالعات و برنامه ریزی منابع انسانی در ادامه با تشریح فرایند جهانی شدن و معرفی نظریات موافق و مخالف با این پدیده، گفت: نظریه های نوین مدیریت تحت تاثیر جنبه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی این پدیده قرار گرفته اند و در چنین فضایی برای دستیابی به موفقیت و تصمیم گیری درست، پژوهش نقش کلیدی بازی می کند.

وی با بیان اینکه جهانی شدن چالش ها و فرصت هایی را پیش روی دولت ها و کشورها پدید آورده است، اظهار کرد: با کمک پژوهش می توان چالش های این پدیده را از خود دور و از فرصت های آن به خوبی استفاده کرد.

خاکی همچنین به مدیران دستگاه ها و سازمان ها توصیه کرد، اگر خواهان تحول و رشد دستگاه و سازمان خود هستند برای خلق ایده ها و توجه به خلاقیت ها فضای مناسبی را در اختیار کارمندان خود قرار دهند.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات علمی بر ایجاد کارگاه های خلاقیت سازی در سازمان ها و دستگاه ها تاکید کرد و در پایان یادآور شد: مدیرانی از این موضوع استقبال می کنند و پژوهش را مورد توجه قرار می دهند که آموخته های تجربی خود از گذشته و اطلاعات موجود خود را برای حل مسایل دستگاه و سازمان های خود کافی و کارآمد ندانند.

این سمینار به طور مشترک از سوی اداره کل آموزش و پژوهش استانداری، اداره کل استاندارد و انجمن مدیران کیفیت استان قزوین برگزار شد.

۷۳۹۲/ ۶۱۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار