چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1889 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۸:۴۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – پیگیری اجرای شتابگر ملی از مهم ترین اقدامات دولت در حوزه فناوری اطلاعات بوده است

قزوین روز :

پیگیری اجرای شتابگر ملی از مهم ترین اقدامات دولت در حوزه فناوری اطلاعات بوده است

قزوین-ایرنا-مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری قزوین گفت: پیگیری و پیشبرد پروژه کلان شتابگر ملی از اقدامات برجسته دولت تدبیر و امید در طرل دو سال گذشته در استان است.

81778020-70194882.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، صفر لک روز سه شنبه با تشریح مهم ترین اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته در طول دو سال گذشته دولت یازدهم، افزود: در طرح شتابگر ملی که یک طرح آزمایشگاهی مقیاس بزرگ محسوب می شود، تشعشعات مختلف هسته ای که دارای کاربردهای علمی فراوان می باشند برای انجام طرح های تحقیقاتی و علمی و اکتشافات توسط دانشمندان و متخصصان در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.
وی اظهار کرد: در این طرح با استفاده از تابش سنکروترون به عنوان ابزار بسیار قدرتمند برای مشاهده و دیدن ساختارها در مقیاس اتمی و مولکولی استفاده خواهد شد.
مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری قزوین گفت: طرح چشمه نور ایران که با هدف تاسیس اولین آزمایشگاه ملی مقیاس بزرگ برای تحقیقات بین رشته ای در کشور از سال ۸۹ کلید خورده، قرار است توسط پژوهشگاه دانش های بنیادین در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در ضلع شمالی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین احداث شود.
این مسوول گفت: از دیگر مهمترین اقدامات حوزه فناوری اطلاعات در دوسال گذشته پیگیری پروژه توسعه و ترویج فن آوری نانو، و مشارکت در پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور می باشد.
وی اظهار کرد: توسعه توانمندی ها و امکانات مراکز رشد و پارک علم و فن آوری استان ،تقویت همکاریهای استان با سازمان انرژی اتمی و زیر مجموعه ها و گسترش زیر ساختهای فن آوری ارتباطات و اطلاعات استان از دیگر اقدامت کلان در حوزه فناوری اطلاعات در طول دو سال گذشته می باشد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قزوین از راه اندازی پورتال استان به عنوان یکی دیگر از اقدامات برجسته دولت یازدهم در استان قزوین برشمرد و ادامه داد: طرح توسعه شبکه دولت به شهرستان ها ،طرح دیتا سنتر ، پیگیری پیاده سازی سامانه مدیریت امنیت اطلاعات ، طرح IP Planing و طرح مانیتورینگ شبکه از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این حوزه می باشد.
وی افزود: برگزاری دوره های تخصصی،آموزشی مرتبط با فناوری اطلاعات، هماهنگی برگزاری چهارمین و پنجمین نمایشگاه الکامپ قزوین و توسعه کمی و کیفی ۲۵ دفتر پیشخوان خدمات دولت استان از دیگر اقداماتی بوده که در دو سال گذشته در حوزه فناوری اطلاعات استان صورت گرفته است.
۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر