تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 503 | تاریخ انتشار: ۱۶:۵۴:۱۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بهترین مکان برای حل مشکلات صنایع است

قزوین روز :

سرپرست معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری قزوین:

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بهترین مکان برای حل مشکلات صنایع است

قزوین-ایرنا-معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گفت:دولت تاکید دارد تا مسائل مرتبط با تسهیل و رفع موانع تولید در صحن کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح و مورد بررسی قرار گیرد و این مکان را بهترین جا برای حل مشکلات صنایع می دانیم.

81928528-70459380.jpg

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، عباسعلی درافشانی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: فردی که به عنوان نماینده دستگاه اجرایی در این جلسات حضور پیدا می کند باید حداقل معاون دستگاه اجرایی باشد تا از اختیارات لازم برخوردار بوده و با اشراف کامل بر مسائل بتواند در تصمیم گیری های ستاد تسهیل مشارکت کند.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری قزوین اضافه کرد: در تصمیمات مختلفی که در حوزه رفع موانع تولید اتخاذ می شود، وحدت رویه داریم و در راستای این موضوع است که به دستگاه های خدمات رسان و بانک های استان ابلاغ شده به دلیل بدهی بخش خصوصی از ارائه ندادن خدمات به آنان خودداری کنند.
درافشانی اظهار کرد: هدف این است که با تعامل مطلوب بین دستگاه های خدمات رسان، بانک ها و بخش خصوصی بتوانیم بستری فراهم کنیم تا بخش خصوصی به فعالیت خود ادامه دهد و بتواند بدهی خود را به بخش های مختلف پرداخت کند چراکه تحقق این مهم به رفع موانع اشتغال کمک می کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نیز در این نشست گفت: تاکنون هفت جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شده و این هشتمین جلسه این ستاد است.
علی پرزحمت افزود: در هفت جلسه گذشته ۲۸۱ مصوبه مربوط به ۱۸۶واحد صنعتی و تولیدی مصوب شده و علاوه بر آن ۱۰۱ جلسه کارگروه فرعی تشکیل شده که ۲۳۱ مصوبه برای ۲۱۴ واحد صنعتی و تولیدی به همراه داشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اضافه کرد: از جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قبلی تاکنون ۱۹ جلسه فرعی تشکیل شده که ۵۰ مصوبه داشته و این مصوبات مربوط به ۴۶ واحد صنعتی و تولیدی بوده است.
پرزحمت ادامه داد: همچنین ۱۳ جلسه مربوط به واحدهای صنعتی برای ۳۷ واحد صنعتی برگزار شده که در نتیجه آن ۴۰ مصوبه به تصویب رسیده و ۶ جلسه مربوط به جهادکشاورزی تشکیل شده که ۱۰ مصوبه برای ۱۰ واحد کشاورزی به دنبال داشته است.
وی با اشاره به جلسات کارگروه های فرعی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، عنوان کرد: تاکنون بانک ها ۵۹ جلسه معادل ۵۸٫۴ درصد جلسات، مالیات ۱۰ جلسه معادل ۹٫۹ درصد جلسات، بیمه تأمین اجتماعی ۹ جلسه معادل ۸٫۹ درصد جلسات و سایر دستگاه های اجرایی نیز ۲۳ جلسه معادل ۲۲٫۸ درصد جلسات را به خود اختصاص داده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد: فراوانی جلسات بانک ها بیشتر از سایر بخش ها بوده که ۵۰٫۵ درصد مصوبات را شامل می شود و این آمار قابل توجه است.
پرزحمت ادامه داد: از ابتدای فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تاکنون ۱۳۲ مورد از مصوبات این ستاد در استان قزوین اجرایی شده است.
وی افزود: تعداد درخواست های مطرح شده در کارگروه تفاهم در خصوص مشکلات معادن استان با اداره کل منابع طبیعی استان قزوین نیز ۲۸ مورد بوده است.
این مسئول یادآور شد: امیدواریم با برگزاری جلسات مستمر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بتوانیم گام های موثری در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان برداشته و بستری فراهم کنیم تا این واحدها به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.
۶۱۰۱/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار