تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1636 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰:۴۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – کسب اخلاق و احکام رسانه ای ضرورتی انکارناپذیر است

قزوین روز :

نماینده ولی فقیه در استان قزوین

کسب اخلاق و احکام رسانه ای ضرورتی انکارناپذیر است

قزوین – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین وحی و دین را مبدا رسانه های الهی دانست و گفت: کسب اخلاق و احکام رسانه ای ضرورتی انکار ناپذیر بوده که باید به آن توجه ویژه ای شود.

81961698-70518092.jpg

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی روز شنبه در دیدار با اصحاب بسیج رسانه های استان قزوین با اشاره به وجود دو نوع رسانه شیطانی و الهی، خاطرنشان کرد: رسانه شیطانی وعده دهنده فقر است که خود را به هر شکلی نشان می دهد و بی تردید این وعده از سوی شیطان جز ذلت و خواری چیزی به همراه نخواهد داشت.
به گفته وی، بهترین نقطه نظر در خصوص رسانه شیطانی را امام راحل اظهار داشتند که فرمودند ‘آمریکا شیطان بزرگ است’ و می بینیم این شیطان کار خودش را در هر شرایطی انجام می دهد.
امام جمعه قزوین در ادامه خطبه های نماز جمعه و تفسیر قرآن را دو منبع تامین الهام بخش هر رسانه ای دانست و افزود: رسانه ها با تفکر دینی و اسلامی اشراف به تمام مسایل پیرامون خود دارند و از این رو جزیره ای بودن آنها مورد انتظار هیچ نهاد و قشری نبوده و نیست.
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی نخستین بنیانگذار رسانه را خداوند عالم دانست و ادامه داد: اخلاق قرآنی و دینی موجب موفقیت انسان ها در طول زندگی می شود و پیامبران و انبیای الهی انسان های کاملی بودند و ما نیز برای رسیدن به اخلاق الهی به دنبال چنین شخصیت های باید باشیم.
وی با اشاره به اینکه وقتی اندیشه و حکمت ما قرآنی باشد اعمال ما نیز حکیمانه خواهد بود، ادامه داد: قرآن الگوی کامل رسانه هاست اما متاسفانه بسیاری از جاذبه های رسانه های ما باعث عقب افتادگی هایی شده تا جایی که کاهش و یا افزایش نرخ دلار و ارز را مهمترین اخبار خود می دانند.
وی، ولایت را قلب و آبروی هر رسانه ای دانست و اظهار کرد: در عرصه ولایتمداری نیز باید اخلاق قرآنی داشت چرا که نماز، روزه، زکات و معنویت بدون ولایتمداری هیچ گاه ممکن نیست.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک میلاد خجسته حضرت زینب (س)، افزود: رسانه های ما پیشکسوت عرصه خبر و خبررسانی را این بانوی بزرگ بدانند چرا که جلوه و چهره رسانه ای ایشان بسیار جدی تر از جنبه پرستاری ایشان در واقعه کربلا بود.
وی بروز و ظهور آن حضرت در عرصه واقعه عاشورا را رسانه ای دانست و گفت: حضرت زینب (س) توانست اوج مظهر این واقعه را به بهترین شکل ممکن به جهانیان نشان دهد.
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به هیات تحریریه رسانه ها، گفت: معنای تحریر هم خانواده حر به معانی آزادگی است و رسانه هایی که وام دار این و آن باشند در واقع حریت خود را از دست داده و وقتی هم از دست بدهند دیگر نمی توانند عضوی از تحریریه باشد.
به گفته وی، حریت و آزادگی همه سرمایه یک رسانه است و وقتی این مساله از رسانه ای گرفته شود دیگر چیزی برای عرض اندام نخواهد داشت.
در ادامه این نشست برخی از اعضای حاضر در این نشست به بیان دیدگاهها و مشکلات موجود در رسانه های استان پرداختند و خواستار برگزاری چنین جلسه هایی به صورت ماهانه با نماینده ولی فقیه در استان شدند.
۸۰۵۴

81961698-70518093.jpg

81961698-70518094.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار