تمرین استقلال تعطیل شد

عذرخواهی همسر ستاره سوئد از ایتالیایی ها

آنچلوتی ساده ترین راه حل برای ایتالیاست

یورگن کلوپ در بیمارستان بستری شد

بازیکنی که باید تا آخر عمرش قدر جلال حسینی را بداند

واکنش عزت‌اللهی به حضور در باشگاه‌های بزرگ

سرمربی پرسپولیس بدسلیقه است؟

پاسخ تند عضو هیات‌مدیره پرسپولیس به ادعای آذری

تکرار ادعاهای دروغین رژیم آل خلیفه علیه ایران

ملاقات سرزده سردار سلیمانی با رزمندگان مقاومت در جبهه «البوکمال»

خرم: اصولگرایان وحاکمیت‌میل مذاکره با اصلاح طلبان ندارند

رنج غرب آسیا از فقدان مدیریت منطقه ای تسلیحات

کد خبر: 646 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳:۵۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – کشاورزان قزوینی مسائل و مشکلات خود را با استاندار مطرح کردند

قزوین روز :

کشاورزان قزوینی مسائل و مشکلات خود را با استاندار مطرح کردند

قزوین-ایرنا- کشاورزان قزوینی یکشنبه شب در نشستی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه فعالیت خود را برای استاندار مطرح و تشریح کردند.

81943618-70484180.jpg

به گزارش ایرنا، در این نشست نمایندگان و مدیران تشکل های کشاورزی قزوین دغدغه ها و مشکلات خود را در بخش های مختلف از جمله امور زراعی و باغداری، تولید نهاده ها و بذر، محصولات گلخانه ای، دام و طیور و آبزیان برای نماینده عالی دولت در استان مطرح و خواستار حل آنها شدند.
حل مشکلات مالیاتی و رفع مشکل کم آبی، ارایه تسهیلات مورد نیاز و عرضه محصولات متناسب با قیمت تمام شده از جمله درخواست های مدیران تشکل های کشاورزی قزوین از مسئولان ارشد استان و سازمان جهاد کشاورزی در این گردهمایی بود.
استاندار قزوین نیز در این نشست از کشاورزی به عنوان پایه اقتصاد و ضامن استقلال و امنیت غذایی کشور یاد کرد و افزود: کشوری که در این حوزه متکی به خود نبوده و وابسته باشد، از امنیت شکننده و نامطلوبی برخوردار است.
فریدون همتی با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: توجه به این موضوع از آن جهت ضروری است که دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون بدلیل ناتوانی از رویارویی مستقیم با نظام جمهوری اسلامی به نبرد در حوزه های اقتصادی روی آورده و تلاش می کند تا از این نقطه به میهن ما ضربه بزند.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با اشاره به اجرای برجام و رفع تحریم ها، گفت: همه مشکلات کشور در حوزه های اقتصادی ناشی از تحریم ها نبود، اما باید اذعان کرد که تحریم های ظالمانه راه ها را برای انجام فعالیت های اقتصادی بر ما بسته بود و هزینه های زیادی را به میهن مان تحمیل می کرد.
وی تاکید کرد: آنچه که امروز همراه با رفع تحریم ها می تواند به رونق و شکوفایی اقتصادی کشور کمک کند، توجه به اقتصاد مقاومتی و توانمندی های داخلی و تکیه هر چه بیشتر به بخش خصوصی و واگذاری امور به این بخش است که دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به این مهم دارد.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در عمل می خواهد که اصل ۴۴ قانون اساسی را پیاده کند و در این خصوص از اراده جدی و بالا برخوردار است.
همتی با تاکید بر برنامه ریزی برای حل مشکلات حوزه کشاورزی استان از سوی مدیران مرتبط با این بخش، اظهار کرد: مشکلات خود را باید خود حل کنیم چرا که قرار نیست کسی از بیرون برای رفع آنها نسخه بپیچد.
وی در ادامه از تشکل های کشاورزی به عنوان پلی بین مدیران دولت و کشاورزان نام برد و با تاکید بر تلاش مدیران استانی در حوزه اقتصاد برای تقویت این تشکل ها، اظهار داشت: استفاده مناسب از ظرفیت تشکل ها می تواند مشکلات این بخش را تا حد زیادی مرتفع سازد.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود بر راه اندازی دوباره نشست های هفتگی بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی به شکل تخصصی تاکید کرد و اظهار داشت: از همه امکانات و اختیارات خود برای تقویت بخش کشاورزی در استان استفاده خواهیم کرد.
وی با تاکید بر جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و تکمیل طرح های نیمه تمام در این بخش،گفت: در برنامه های خود برای کاهش نرخ بیکاری استان به هفت درصد هدف گزاری کرده ایم و در این راستا تقویت و توسعه بخش کشاورزی می تواند به ما در تحقق این هدف کمک کند.
همتی تاکید کرد: ضمن توجه به پیشبرد اهداف خود در همه بخش ها، اولویت مدیریت ارشد استان در مقطع کنونی رونق حوزه های اقتصادی از جمله کشاورزی است.
استاندار قزوین در پایان خواستار برگزاری نشست های منظم با مدیران تشکل های کشاورزی شد و اظهار داشت: اجرایی شدن مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده در این گونه نشست ها توسط یک تیم ویژه پیگیری می شود.
استان قزوین دارای ۴۸۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و ۸۰ هزار بهره بردار است.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر