نامه انتقادی مطهری به حسین شریعتمداری

عکس بسیار جالب و عجیبی که سایت فدراسیون از بازیکن پرسپولیس منتشر کرد.

جهانگیری: محدودیت‌های منابع دولت جدی است

ادعای بزرگ مالی درباره پرسپولیس طاهری و حسین هدایتی در برنامه نود فاش شد!

وزیر اطلاعات: افراط گرایی مذهبی در هر دین به حرکت‌های ناهنجار می‌انجامد

خوش خواب‌ها چه ویژگی هایی دارند

واکنش معنادار سرمربی استقلال به هواداران پرسپولیس

ناشناخته بودن در جام‌جهانی به سود ایران خواهد بود

برانکو: دیدار با صنعت نفت بعد از داربی سخت‌ترین مسابقه ما بود

ناگفته‌های بهمنی از ضراب، زنجانی و خاوری

واقعا جای ستاره پرسپولیس در تیم ملی خالی است

شلیک موشک به جنوب سرزمین های اشغالی

کد خبر: 642 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳:۴۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – کشاورزی دشت قزوین باید صادرات محور باشد

قزوین روز :

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین

کشاورزی دشت قزوین باید صادرات محور باشد

قزوین – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشاورزی دشت قزوین باید صادرات محور باشد تا بتوان از این توانمندی ها به خوبی استفاده کرد.

81943292-70483657.jpg

به گزارش ایرنا، نیازعلی ابراهیمی پاک روز یکشنبه در هشتمین جلسه شورای آموزشی و تحقیقات کشاورزی که با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان این بخش در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، بر لزوم صادرات محصولات کشاورزی این استان به خارج از کشور تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا در صادرات محصولات کشاورزی استانداردهای لازم را رعایت تا در بازارهای جهانی بتوانیم ورود پیدا کنیم.
ابراهیمی پاک، با اشاره به اینکه با ایجاد بستر مناسب برای منطقه آزاد تجاری کشاورزی می توان باعث رشد و شکوفایی بخش کشاورزی شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان قزوین به ویژه شهرستان های آبیک، تاکستان و بویین زهرا شرایط ویژه ای برای احداث منطقه آزاد تجاری کشاورزی را دارند.
وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا با رفع موانع تولید، محصولات را به موقع صادر و با ایجاد ارزش افزوده چالش های پیش روی کشاورزان و تولید کنندگان را برداریم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه در سال جاری میزان صادرات محصولات کشاورزی در این استان یک و نیم برابر افزایش یافت، افزود: میزان صادرات محصولات مختلف کشاورزی در سال جاری هشت هزار و ۵۲۶ تن است که در مقایسه با تاریخ مشابه سال گذشته پنج هزار و ۷۹۲ تن بوده که نشان دهنده رشدی معادل دو هزار و ۷۳۴ تن می باشد.
ابراهیمی پاک ادامه داد: در حال حاضر ۱۱محصول کشاورزی استان به ۲۶ کشور صادر می شود که کشمش با هفت هزار و ۹۲۵ تن در صدر صادرات محصولات کشاورزی استان قزوین قرار دارد .
وی، محصولات کشاورزی صادراتی استان را شامل کشمش، انجیر، تخمه خربزه، توت، پسته، زیره، زعفران، حنا و زرشک عنوان کرد .
به گفته وی ۲۷ کشور مقصد صادرات محصولات کشاورزی استان هستند که آلمان، هلند، مالزی، مجارستان، عراق، لیبی، اتریش، کانادا، لهستان، اسپانیا، بلژیک و ایتالیا جزو این کشورها می باشند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: صادرات محصولات کشاورزی به عنوان صادراتی غیر نفتی سرمایه گذاری در بخش های مولد را افزایش داده و به بهره وری بیشتر کمک بسیاری خواهد کرد.
ابراهیمی پاک در پایان تاکید کرد: موقعیت اقتصادی، تولید سرانه، نزدیکی به بازار مصرف، همجواری با سایر استانهای کشور، وجود دشت حاصلخیز و کشاورزی مدرن از جمله مزایای استان برای ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی می باشد.
در این جلسه هر یک از کارشناسان نظر و پیشنهادات خود را در خصوص لزوم ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی در استان بیان کردند.
استان قزوین دارای ۴۸۰ هزار هکتار زمین کشاورزی است که سالانه بیش از چهار میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.
۷۳۹۰/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار