۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 44 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲:۰۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – کمیته حل اختلاف اتباع خارجی بصورت مسالمت آمیز به مشکلات رسیدگی می کند

قزوین روز :

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری

کمیته حل اختلاف اتباع خارجی بصورت مسالمت آمیز به مشکلات رسیدگی می کند

قزوین-ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: ارایه راه حل های مسالمت آمیز از طریق میانجی گری، داوری حل مشکلات و اختلافات پناهندگان مقیم استان از اهداف تشکیل کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان است.

81925335-70453851.jpg

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، بهمن عشایری در جلسه کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان با اشاره به توافقات سه جانبه جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اظهارکرد: این اداره کل به منظور معاضدت و کمک به مشکلات و مباحث حقوقی پناهندگان خارجی، اقدام به تاسیس کمیته حل اختلاف نموده که این جلسات بنا بر تقاضای وارده اتباع خارجی در محل اداره کل و با حضور اعضا برگزار می شود.
وی بی طرفی اعضای کمیته و رعایت انصاف را از شاخصه های عضویت در این کمیته دانست و اظهارکرد: اعضای این کمیته متشکل از یک قاضی کارآمد که توسط قوه قضائیه منصوب گردیده و یک وکیل از جانب کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و نماینده ای از طرف اتباع پناهنده ساکن در استان با معرفی اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی و تایید کمیساریا و یک کارشناس حقوقی از جانب اداره کل اتباع می باشند.
عشایری ادامه داد: هرگونه شکایت علیه اتباع خارجی از سوی هموطنان و یا اتباع خارجی علیه یکدیگر به راحتی و در این کمیته بررسی می شود.
وی بیشترین حجم پرونده های مطروحه در کمیته حل اختلاف را پرداخت نکردن رهن و اجاره منازل، اختلافات مالی و خانوادگی می باشد که در بیشتر موارد با تعامل، رایزنی و ریش سفیدی رفع می شوند.
مطابق آمار غیر رسمی، بیش از ۵۶ هزار اتباع افغان در استان قزوین سکونت دارند که تنها ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر دارای کارت آمایش و هشت هزار و ۳۵۰ نفر دارای گذرنامه هستند و بقیه تبعه غیر مجاز هستند.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار