۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1190 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴:۱۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۱۱ هزار و ۵۰۰ عمل جراحی در بیمارستان رازی قزوین انجام شد

قزوین روز :

رییس بیمارستان تامین اجتماعی رازی قزوین

۱۱ هزار و ۵۰۰ عمل جراحی در بیمارستان رازی قزوین انجام شد

قزونین-ایرنا- رییس بیمارستان تامین اجتماعی رازی قزوین از انجام ۱۱هزار و ۵۰۰ عمل جراحی طی نه ماهه اول سال جاری در بیمارستان خبر داد.

81951639-70499068.jpg

دکتر سعید مخلوقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رازی یکی از دو بیمارستان تامین اجتماعی استان قزوین است که در حال حاضر با ۲۲۹ تخت فعالیت و به بیماران خدمات ارایه می کند.
وی با اشاره به شاخص های عملکردی این بیمارستان در نه ماهه اول سال جاری اضافه کرد: در این مدت ضریب اشغال تخت از ۷۷ درصد به ۸۲ درصد رسید و متوسط اقامت بیمار نیز ۲٫۶ بود.
مخلوقی، از بستری شدن ۱۸هزار و ۴۰۰ بیمار طی این مدت در بیمارستان رازی خبر داد و اضافه کرد: بیمارستان رازی قزوین همچنین در زمینه شاخص زایمان سزارین نیز که از شاخص های کلیدی در ارزیابی های وزارتی است، توانست زایمان سزارین را از ۴۱ درصد در سال گذشته به ۳۵ درصد در سال جاری برساند.
وی همچنین گفت: طی نه ماهه اول سال جاری ۱۴۶ هزار بیمار در درمانگاه عمومی و اورژانس و همچنین ۱۲۹هزار بیمار نیز در درمانگاه های تخصصی این بیمارستان پذیرش شده اند.
مخلوقی با اشاره به دستاوردهای این بیمارستان در یک سال گذشته گفت: سال گذشته هفت بیمارستان در سطح کشور به عنوان بیمارستان های دوستدار کودک و شیر مادر انتخاب شدند که بیمارستان رازی نیز تنها مرکز درمانی تامین اجتماعی بود که در میان این هفت بیمارستان برگزیده شد.
وی کسب رتبه اول این مجموعه درمانی در شاخص های عملکردی در بین بیمارستان های ۲۰۰ تختخوابی، کسب رتبه یک دفتر پرستاری برای ششمین سال در بین دفاتر پرستاری بیمارستان های کل کشور و انتخاب و اخذ لوح تقدیر در امر آموزش به بیمار در اولین جشنواره آموزش به بیمار در سال جاری را نیز از دیگر دستاوردهای بیمارستان رازی ذکر کرد.
مخلوقی در ادامه از ارتقای هتلینگ بیمارستان رازی در راستای افزایش کیفیت خدمات به بیماران خبر داد و گفت: رازی به همراه چند بیمارستان تامین اجتماعی کشور با بودجه ای بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال از سال آینده امکانات رفاهی خود را جهت مراجعان و بیماران بستری ارتقا خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد: براین اساس تمام تجهیزات بیمارستان از جمله اتاق بیماران اعم از تخت، تلویزیون ال ای دی، یخچال، کنسول های بالین بیمار با نصب سیستم احضار پرستار، اینترنت پرسرعت و سرویس های بهداشتی بازسازی و نوسازی خواهند شد.
مخلوقی، راه اندازی دو دستگاه تخت اتاق عمل، دستگاههای جدید آزمایشگاهی و یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال با کیفیت بالای عکس و تجهیز لابی ورودی بیمارستان را نیز از دیگر تغییراتی ذکر کرد که قرار است از سال آینده در بیمارستان رازی عملیاتی شود.
وی گفت: ارتقای هتلینگ بیمارستان رازی که با بودجه تعیین شده از سوی سازمان و همچنین سایر منابع بودجه اجرا می شود چهره بیمارستان را بعد از بیست سال متحول خواهد کرد.
رییس بیمارستان رازی قزوین با اشاره به سایر طرح های در دست اجرای بیمارستان رازی از افزایش شش تخت جدید آی سی یو خبر داد و گفت: تعداد تخت های بخش قلب نیز از ۱۶ به ۱۸ تخت ارتقا می یابد.
بیمارستان رازی قزوین در سال ۷۴ تاسیس شد.
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قزوین با داشتن دو بیمارستان رازی و تاکستان وهفت مرکز درمانگاهی در استان به بیماران خدمات درمانی ارایه می کند.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار