چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1885 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۸:۳۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۱۱۷ پزشک جذب مناطق روستایی استان قزوین شدند

قزوین روز :

۱۱۷ پزشک جذب مناطق روستایی استان قزوین شدند

قزوین-ایرنا-رییس مرکز بهداشت قزوین، گسترش خدمات بهداشتی به مناطق روستایی را یکی از مهم ترین دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت دانست و گفت: با اجرای این طرح ۱۱۷ پزشک در یک سال گذشته جذب مناطق روستایی استان شدند.

81746563-70141338.jpg

به گزارش ایرنا دکتر سید سعید اسکویی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با گسترش خدمات بهداشتی به مناطق روستایی و محروم، امروز کم تر فرد روستایی در محل زندگی خود از دسترسی به پزشک محروم مانده است.
وی یادآور شد: علاوه بر این تعداد پزشک، هم اکنون ۱۰۵ ماما در مناطق روستایی خدمات ارایه می کنند.
این مسوول اضافه کرد: در سال گذشته، ۵۰میلیارد ریال از اعتبارات طرح تحول نظام سلامت به خریداری و توزیع دارو در قالب طرح پزشک خانواده روستایی و همچنین ۵۰میلیارد ریال نیز جهت بهبود و بازسازی مراکز بهداشتی درمانی استان هزینه شد.
اسکویی، خرید و توزیع مکمل های های دارویی شامل قرص آهن، اسید فولیک زنان باردار، قطره آهن و مولتیویتامین برای کودکان را نیز از دیگر خدمات طرح تحول نظام سلامت در استان ذکر کرد و ادامه داد: حدود ۱۰میلیارد ریال برای خرید و توزیع این مکمل ها در مناطق روستایی هزینه شد و همچنین تلاش داریم تا در مدارس نیز این کار را انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به کمبود ویتامین D در میان شهروندان ، قرص این ویتامین برای تمام سالمندان و میانسالان توزیع می شود.
این مسوول با اشاره به سایر خدمات انجام شده در قالب این طرح، یادآور شد:پارسال، بیش از ۸۹۰هزار ویزیت پزشکی، ۳۴۶ هزار ویزیت مامایی، ۲۱۸هزار تزریقات و ۱۵۱ هزار آزمایش در روستاهای استان انجام شد.
وی افزایش دسترسی به خدمات بهداشتی در مناطق حاشیه شهرها را نیز یکی دیگر از این خدمات عنوان کرد و افزود: با توجه به نیاز حاشیه شهرها به مداخلات بهداشتی ، مجوز تاسیس ۱۷ پایگاه بهداشتی و ۵مرکز سلامت در این مناطق گرفته شده است که تاکنون ۴ پایگاه فعال شده است.
اسکویی ارایه خدمات بصورت فعال، حضور کارشناس تغذیه و سلامت روان و ارایه خدمات مشاوره خانواده، مهارت های فرزندپروری، کنترل خشم و مهارت های زندگی را از جمله خدمات این پایگاه ها در مناطق حاشیه شهرها عنوان کرد و افزود:در همین راستا ۳۷ کارشناس تغذیه و روان جذب و بتدریج در این پایگاه ها و مراکز سلامت فعالیت خواهند کرد.
وی افزود: برای راه اندازی این پایگاه های بهداشتی و مراکز سلامت در حاشیه شهرها ۱۱۴ نیرو جذب و خدمات ارایه خواهند کرد.
اسکویی در ادامه از گسترش خدمات دندانپزشکی در راستای طرح تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: سال گذشته ۹۰۰میلیون تومان تجهیزات دندانپزشکی خریداری و به ۱۵هزار نفر از جمعیت استان بمنظور پیشگیری از پوسیدگی دندان خدمات ارایه شد.
اسکویی ادامه داد:در سال جاری نیز ۲۲۰هزار کودک دبستانی استان با بیش از ۶ میلیارد ریال اعتبار وارنیش فلوراید می شوند تا از پوسیدگی دندان آنها جلوگیری شود.
رییس مرکز بهداشت قزوین در ادامه غربالگری بیماری فنیل کتونوری و کم کاری مادرزادی تیروئید را از جمله خدمات مرکز بهداشت استان به نوزادان عنوان کرد و افزود:با آزمایش ساده غربالگری خون در نوزاد ۳ تا۵ روزه می توان بیماری های یاد شده را شناسایی کرد که در این راستا تاکنون با غربالگری ۲۴ هزار نوزاد در استان ۷۴ مورد مثبت کم کاری تیروئید و ۵ مورد فنیل کتونوری شناسایی و مراحل درمان این کودکان آغاز شد.
۷۳۸۸/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار