۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1141 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۱:۰۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۲۰ درصد سهمیه استخدام قوه قضاییه به کارکنان شوراهای حل اختلاف اختصاص می یابد

قزوین روز :

۲۰ درصد سهمیه استخدام قوه قضاییه به کارکنان شوراهای حل اختلاف اختصاص می یابد

قزوین-ایرنا- معاون اداری مالی و پشتیبانی شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره به تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف گفت: اختصاص ۲۰ درصد سهمیه استخدام قوه قضاییه به کارکنان شوراهای حل اختلاف از مهمترین ویژگی های قانون جدید است.

81947833-70492038.jpg

به گزارش ایرنا عبدالحسین قره داغی روز چهارشنبه در جمع کارکنان شوراهای حل اختلاف استان قزوین که در سالن اجتماعات دادگستری برگزار شد افزود: در حال حاضر حدود ۴۰ هزار نفر اعم از بازنشستگان دولت، کارکنان دولتی و دارندگان تحصیلات دانشگاهی در شوراهای حل اختلاف کشور مشغول فعالیت هستند که ۱۲ هزار نفر از آنان واجد شرایط سنی و تحصیلی لازم برای استخدام می باشند.
وی اضافه کرد: با اصلاحات صورت گرفته در قانون جدید شوراهای حل اختلاف، از این پس کارکنان واجد شرایط این شوراها، ۲۰ درصد از سهمیه استخدام در قوه قضاییه را به خود اختصاص خواهند داد.
قره داغی ادامه داد: در این قانون جدید که به مدت سه سال بصورت آزمایشی اجرا خواهد شد، اعضا و کارکنان تمام وقت نیز با رعایت حداقل پرداخت حقوق مطابق قانون کار پاداش دریافت خواهند کرد.
وی نقش شوراهای حل اختلاف را در ایجاد صلح و سازش بین مردم موثر دانست و گفت: امیدواریم با اجرای قانون جدید بخشی از دغدغه های کارکنان این شوراها به حداقل کاهش یابد و بتوانیم سهم موثری در خدمت به مردم داشته باشیم.
قره داغی خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود تمام پیگیری هایی که برای استخدام کارکنان این شوراها و بهبود شرایط دستمزد این افراد داشتیم اما به علت نبود منابع مالی کافی، افتخاری بودن اعضای این شوراها همچنان در قانون جدید نیز تداوم یافت.
وی ادامه داد: بخش عمده ای از کار در دستگاه قضایی بر عهده شوراهای حل اختلاف است و کارکنان این شوراها با کمترین حقوق و مزایا، بیشترین خدمات را به مردم و دستگاه قضایی ارایه می دهند.
معاون اداری مالی و پشتیبانی شوراهای حل اختلاف کشور افزود: در طول ۱۲ سال از تاسیس این مرکز، اعضای این شوراها بسیجی وار به مراجعین خدمت می کنند.
قانون جدید شوراهای حل اختلاف مشتمل بر ۴۶ ماده و ۲۷ تبصره در جلسه مورخ ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۴ کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی تصویب شد و پس از موافقت مجلس با اجرای آزمایشی آن به مدت سه سال در تاریخ ۹/ ۱۰/ ۱۳۹۴ به تأیید شورای نگهبان رسید.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار