۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 854 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶:۲۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۲۲۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان قزوین کشف شده است

قزوین روز :

۲۲۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان قزوین کشف شده است

قزوین – ایرنا – رییس پلیس آگاهی استان قزوین از افزایش کشف ۱۲۶ درصدی انواع کالاهای قاچاق در ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ارزش ۲۲۵ میلیارد و ۴۲۶ میلیون ریال در این استان خبر داد.

81927655-70457833.jpg

سرهنگ علی حسین حسینی نژاد روز سه شنبه در سومین نشست ارایه عملکرد ۹ ماهه فرماندهان انتظامی استان قزوین تاکید کرد: با تلاش شبانه عوامل انتظامی و مشارکت مسوولانه شهروندان در امر پیشگیری ها، امسال شاهد کاهش ۱۷/۷ درصدی وقوع سرقت بودیم که ۷۹ درصد سرقت های بوقوع پیوسته منجر به کشف شده است.
وی با اشاره به هدف گذاری اداره آگاهی استان قزوین در سال جاری برروی کالاهای کلان و بیش از یک میلیارد ریالی، افزود: در این رابطه پلیس آگاهی موفق به افزایش کشف ۱۶۷ درصدی پرونده ها در این رابطه بوده است.
سرهنگ حسینی نژاد در ادامه به کاهش ۱۰/۵ درصدی وقوع قتل در این استان اشاره و یادآور شد: این در حالی است که در نزاع و درگیری های فردی شاهد افزایش ۳۱ درصدی و جمعی نیز با افزایش ۷۲ درصدی و در بخش کشف کلاهبرداری با افزایش ۱۹/۵ درصدی پرونده ها روبرو بوده ایم.
رییس پلیس آگاهی استان قزوین در ادامه به مساله افزایش ۴۸ درصدی فرار افراد از منزل در این استان پرداخت و گفت: عوامل متعددی از جمله سخت گیری های خانواده، برقراری ارتباط افراد در فضاهای مجازی و مشکلات تحصیلی در این رابطه دست داشته و ۷۷ درصد پرونده های موجود در این رابطه نیز منجر به تعیین و تکلیف شده است.
رییس پلیس راه استان قزوین نیز در این نشست به اعمال قانون ۲۳۱ هزار و ۱۰۷ فقره ای خودروها در بخش سرعت غیرمجاز اشاره کرد و گفت: در همین رابطه پلیس در نبستن کمربند ایمنی سرنشینان جلو و عقب ۲۲۹ هزار و ۹۰۴ فقره، نقص فنی سیستم روشنایی ۳۷ هزار و ۲۵۵ فقره، سبقت غیرمجاز ۲۱ هزار و ۶۹۰ فقره، انحراف به چپ ۱۳ هزار و ۸۲۸ فقره، اجرای حرکت های مارپیچ دو هزار و ۷۱۱ فقره و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ۱۳ هزار و ۳۰۲ فقره اقدام به اعمال قانون کرده است.
سرهنگ بهرام زینلی با اشاره به اینکه پلیس راه همچنین در ۹ ماه نخست امسال پنج هزار و ۳۵ پرونده تخلف خودروها را به دادگاه ارسال و ۴۸۰ خودرو متخلف را نیز به اداره راه اعزام کرده، خاطرنشان کرد: طی این مدت شش هزار و ۲۴۱ خودرو و چهار هزار و ۹۴۹ دستگاه موتور سیکلت توقیف، ۱۵۷ مورد اخذ گواهینامه جهت نمره منفی و ۶۲۲ دستگاه خودرو نیز به علت داشتن جریمه بیش از ۱۰ میلیون ریال خلافی پرداخت نشده، توقیف شده اند.
وی اضافه کرد: طی این مدت همچنین ۷۹۳ هزار و ۹۹۶ فقره تخلف به ثبت رسیده که بیشترین آن مربوط به سرعت بالا با ۲۳۱ هزار و ۱۰۷ فقره و نبستن کمربند ایمنی با ۲۲۹ هزار و ۹۰۴ فقره بوده است.
وی، در ادامه به افزایش ۹/۵ درصدی تصادف های منجر به فوت در این مدت اشاره کرد و افزود: در بخش تصادف های جرحی نیز با افزایش ۲/۴۷ درصد، یک هزار و ۳۳۹ نفر در ۹۰ ماه نخست امسال مجروح شده اند.
سرهنگ زینلی یادآور شد: پلیس راه استان قزوین در شش ماه نخست امسال اقدام به اجرای شش طرح ترافیکی کرد و برای شش ماه دوم امسال نیز در هر ماه به طور متوسط چهار طرح را برای برخورد با انواع تخلف های حادثه ساز به مورد اجرا می گذارد.
این مسوول انتظامی در ادامه نصب و راه اندازی ۲۰ دوربین جهت ثبت سرعت لحظه ای و میانگین در آینده نزدیک را یادآور شد و ادامه داد: شش دستگاه از این دوربین ها در آزاد راه قزوین – کرج، شش دستگاه در آزاد راه قزوین – زنجان، چهار دستگاه در جاده قدیم قزوین -تهران و چهار دستگاه نیز در جاده قدیم قزوین – رشت نصب می شود.
همچنین فرمانده پلیس راهور نیز در این نشست اظهار کرد: خوشبختانه با اقدام های صورت گرفته در سال جاری شاهد کاهش ۳۵ درصدی تصادف های منجر به فوت، کاهش ۳۱ درصدی تلفات و ۶ درصدی تصادف های جرحی بوده ایم.
سرهنگ محمدرضا محمدی افزود: طی این مدت همچنین ۵۰ طرح برای تشدید اقدام های کنترلی به مورد اجرا درآمد که پیامد آن توقیف و انتقال ۱۶ هزار و ۷۹ دستگاه موتورسیکلت و هشت هزار خودرو به پارکینگ بوده است.
وی به صدور ۵۲۱ هزار و ۱۵۶ هزار برگ جریمه در این مدت اشاره کرد و ادامه داد: ۹۸ هزار و ۳۰۰ برگ جریمه صادر شده توسط دوربین های نظارتی و کنترلی سطح راهها و تقاطع ها صورت گرفته است.
به گفته وی، پلیس انتظامی استان قزوین به شدت با برخی از تخلف ها از جمله خودروهای دارای پلاک مخدوش، دودزا، پارک در پیاده روها، صحبت کردن به تلفن همراه در حین رانندگی و نبستن کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشینان خودرو برخورد کرده و در بیشتر موارد نیز متخلفان را به دادگاه معرفی می کند.
رییس پلیس فتا نیروی انتظامی استان قزوین هم در این جلسه گفت: متاسفانه جرایم در بستر فضاهای مجازی در حال افزایش می باشد که نقش خانواده ها می تواند در کاهش چنین جرایمی بسیار موثر باشد.
سرهنگ فخرالدین توکلی اضافه کرد: با ورود نرم افزارهای پیشرفته این روزها شاهد بروز انواع جرایم اینترنتی، به خصوص از طریق تلفن های همراه هستیم که یکی از شایع ترین آنها وقوع انواع کلاهبرداری هایی است که در قالب پیامک برای افراد ارسال می گردد.
وی از افراد و خانواده ها خواست تا در صورت بروز هر حادثه و پیامک مشکوک مراتب را از طریق تلفن ۲۱۸۳۵۳۹ به پلیس فتا گزارش دهند.
این مسوول انتظامی در پایان به افراد توصیه کرد تا از ورود به گروههای ناشناس که بیشتر آنان نیز با هویت های جعلی راه اندازی شده اند، خودداری کنند.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار