پست معنادار رحمتی پس از بازگشت

وقتی کودک دچار تهوع و استفراغ می شود، چه کنیم

جزییات کشف جسد زن ۳۰ ساله در اسدآباد

اعلام شرایط جدید وام مسکن

شرط عادل الجبیر برای حضور ایران در جامعه جهانی

ریسک بزرگ مدافع پرسپولیس در آستانه دیدار با الهلال عربستان

آغاز مراسم سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور با حضور روحانی

بازی با اعتبار دین محمدی و طاهری

چگونه قرمزی صورت را برطرف کنیم

با تکنیک‌های ساده‌ی زبان بدن دیگران آشنا شوید

فغانی- بنجامین ویلیامز؛ دو روی متفاوت سکه‌ داوری

کی‌روش: امیدوارم تیم ملی جوانان مسیر پیشرفت و موفقیت را با قدرت طی کند

کد خبر: 688 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۵:۳۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۲۵۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های زیرساختی در شهرک مهرگان اختصاص یافته است

قزوین روز :

معاون وزیر راه و شهرسازی

۲۵۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های زیرساختی در شهرک مهرگان اختصاص یافته است

قزوین-ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن گفت: ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی این سازمان برای اجرای طرح های زیرساختی شامل ساخت بوستان و مبلمان شهری در شهرک مهرگان محمدیه اختصاص یافته است.

81946006-70488777.jpg

به گزارش ایرنا، محمد پژمان ظهر دوشنبه در نشست با فریدون همتی استاندار قزوین افزود: برای اجرای تعهدات خود در زمینه کمک به اجرای طرح های زیربنایی در شهرک مهرگان آمادگی داریم و در این رابطه باید شاهد همکاری و همراهی های لازم از جانب شهرداری محمدیه و مسئولان استان قزوین نیز باشیم.
وی با اشاره به برخی کمبودهای زیرساختی در مناطق مسکونی مهر، اظهارکرد: در ارائه برخی خدمات زیربنایی در این مناطق تا تقاضاها به حد قابل توجه و معقول نرسد، امکان عرضه وجود ندارد با این حال فضاهای آموزشی، درمانی- بهداشتی و ورزشی در بعضی از این مناطق شهری جدید، از شهرهای قدیمی بیشتر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: دولت با وجود محدودیت های مالی و شرایط سخت اقتصادی کشور، تلاش کرده تا امکانات و خدمات مورد نیاز و ضروری را به مردم ساکن در مسکن مهر ارایه دهد.
پژمان با بیان اینکه در برخی از مناطق مسکن مهر فضای آموزشی ساخته شده بیش از نیازهای فعلی است، افزود: به همین دلیل نیز سرعت آماده سازی فضاهای آموزشی در برخی از این مناطق را کاهش داده ایم.
این مسئول با ذکر اینکه اجرای طرح های زیربنایی در شهرها جزو وظایف ذاتی سازمان ملی زمین و مسکن نیست، گفت: با این وجود به دلیل تنگناهای مالی دولت و فشارهای اقتصادی که کشور با آن روبرو بوده است، در راستای کمک به افزایش رفاه حال مردم، امکانات و ظرفیت های خود را زیر فشار قرار داده ایم و از تکمیل طرح های زیرساختی در شهرهای جدید حمایت و پشتیبانی می کنیم.
پژمان در ادامه به اجرای طرح ساماندهی آستان امامزاده حسین (ع) قزوین اشاره کرد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که سازمان ملی زمین و مسکن نیمی از آنرا متقبل شده است.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح می تواند به تقویت هویت فرهنگی و دینی قزوین و رونق گردشگری در این استان منجر شود، اظهار کرد: باید موانع و مشکلات پیش روی این طرح با حضور مدیران دستگاه های مربوطه بررسی و رفع شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: باید علت اینکه چرا تاکنون تنها ۱۰ درصد از اعتبارات مربوط این طرح جذب شده است، باید مشخص و بررسی شود.
رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: در خصوص تامین زمین برای ساخت بیمارستان در قزوین نیز آمادگی همکاری داریم و اگر زمینی با کاربری درمانی را در این شهر در اختیار داشته باشیم به فوریت آنرا برای احداث واگذار می کنیم.
پژمان در ادامه پیشنهاد داد، به دلیل تامین زیرساخت های رفاهی مردم ساکن در شهرک مهرگان و پیش بینی سکونت ۱۰۰ هزار نفر در آن، یکی از بیمارستان های مورد نظر برای ساخت در قزوین در این شهرک احداث شود.
وی در پایان گفت: سازمان ملی زمین و مسکن خود را مددکار مدیران حوزه شهری قلمداد می کند و از هرکمکی به آنها در راستای توسعه عمران و آبادانی شهرها دریغ نمی ورزد.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار