عذرخواهی همسر ستاره سوئد از ایتالیایی ها

آنچلوتی ساده ترین راه حل برای ایتالیاست

یورگن کلوپ در بیمارستان بستری شد

بازیکنی که باید تا آخر عمرش قدر جلال حسینی را بداند

واکنش عزت‌اللهی به حضور در باشگاه‌های بزرگ

سرمربی پرسپولیس بدسلیقه است؟

پاسخ تند عضو هیات‌مدیره پرسپولیس به ادعای آذری

تکرار ادعاهای دروغین رژیم آل خلیفه علیه ایران

ملاقات سرزده سردار سلیمانی با رزمندگان مقاومت در جبهه «البوکمال»

خرم: اصولگرایان وحاکمیت‌میل مذاکره با اصلاح طلبان ندارند

رنج غرب آسیا از فقدان مدیریت منطقه ای تسلیحات

دیدار محمد بن سلمان و وزیر خارجه فرانسه

کد خبر: 621 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳:۰۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۲۷ کلینیگ گیاه پزشکی در استان قزوین فعال است

قزوین روز :

۲۷ کلینیگ گیاه پزشکی در استان قزوین فعال است

قزوین – ایرنا – مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۲۷ کلینیگ گیاه پزشکی در این استان فعال است که ۱۱۰ نفر در این کلینیک ها مشغول به کار هستند.

81942814-70482791.jpg

محمدحسین مصلحی راد روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با فعالیت این تعداد کلینیک ها و ارایه خدمات کارشناسی در این خصوص زمینه کاهش مصرف سم فراهم شده و تولیدات کشاورزی بهبود می یابد.
وی با بیان اینکه ایجاد کلینیک های گیاه پزشکی راهی به سوی مصرف بهینه سم در کشاورزی است، خاطرنشان کرد: در راستای فعالیت این واحدها با ارایه دیدگاههای کارشناسی می توان زمینه تشویق کشاورزان برای افزایش عملکرد و بهبود کیفیت تولیدات این بخش را فراهم کرد.
مصلحی راد بیان کرد: ترویج استفاده از کود مناسب، اجرای صحیح آبیاری در زمان مناسب، از بین بردن علفهای هرز مزارع، پیشگیری از بروز بیماریها و آفات و اجرای تناوب زراعی و عملیات به زراعی از جمله خدمات کارشناسی کلینیک های گیاه پزشکی می باشد.
وی با تاکید بر اینکه حضور کارشناسان در بخش کشاورزی کمک شایانی به بهبود عملکرد و افزایش تولید کشاورزان می کند، افزود: از دیگر فعالیت های کلینیک های گیاهپزشکی در این استان استفاده از روش های کنترل بیولوژیک مناسب و معرفی این روشها به کشاورزان به منظور جلوگیری از مصرف بی رویه سموم شیمیایی و حفظ محیط زیست، معرفی سیستم های نوین به کشاورزان و باغداران برای کاهش هزینه های جانبی کشاورزان و بازدید از مزارع و نمونه های برداشتی است.
به گفته وی کارشناسان فعال در این واحد همچنین کشاورزان را در زمینه شناسایی گونه ها و پایه های مقاوم به آفات و بیماریها، زمان مناسب برای مبارزه با آفت و روش های صحیح زراعی و باغی در تمام مراحل را آگاهی می بخشند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در پایان با اشاره به اینکه راه اندازی کلینک های گیاه پزشکی در ایجاد اشتغال دانش آموختگان بخش کشاورزی بسیار موثر است، افزود: در حال حاضر بیش از سه هزار نفر از کارشناسان این بخش عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین می باشند.
استان قزوین دارای ۴۸۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی است .
۷۳۹۰/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار