۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1121 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰:۱۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۳۱ میلیارد ریال برای ارتقای هتلینگ بیمارستان رازی قزوین اختصاص می یابد

قزوین روز :

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین

۳۱ میلیارد ریال برای ارتقای هتلینگ بیمارستان رازی قزوین اختصاص می یابد

قزوین-ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین، از برنامه ریزی برای ارتقای هتلینگ بیمارستان رازی خبر داد و گفت: برای این طرح مبلغ ۳۱ میلیارد ریال در سال جاری اختصاص می یابد.

81944770-70486514.jpg

به گزارش ایرنا دکتر محمدصادق بابایی روز دوشنبه به مناسبت فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر در جمع خبرنگاران افزود: با تصمیم وزارت بهداشت مبنی بر ارتقای هتلینگ بیمارستانها، از سال ۹۳ کارگروهی در معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی تشکیل و برنامه ریزی شد تا بیمارستان های زیر پوشش این سازمان نیز نسبت به بهسازی و ارتقای هتلینگ فضاهای بیمارستانی خود اقدام کنند.
وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن محدودیت زمانی و ادامه ارایه خدمات به بیماران همزمان با روند ارتقای هتلینگ و فعالیت های عمرانی، بیمارستان رازی قزوین در بین هشت بیمارستان تامین اجتماعی کشور برای ارتقای هتلینگ انتخاب و با تصویب اختصاص ۳۱ میلیارد ریال، فرایند اجرای این کار از دی ماه سال جاری آغاز شده است.
بابایی ادامه داد: با اجرای این طرح تمام امکانات رفاهی بیمارستان رازی اعم از اتاق های بیماران در زمینه تجهیزاتی مانند تلویزیون، یخچال و سرویس های بهداشتی، لابی بیمارستان و سالن های انتظار بهسازی و همچنین دو دستگاه تخت جدید اتاق عمل، دستگاه های آزمایشگاهی جدید و یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال نیز به ظرفیت این بیمارستان افزوده خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های در حال اجرای مدیریت درمان استان از توسعه و راه اندازی شش تخت آی سی یو جدید در بیمارستان رازی خبر داد و گفت: با راه اندازی این تعداد تخت تا پایان سال جاری، تعداد تخت های این بخش در بیمارستان رازی به ۱۲ عدد خواهد رسید.
بابایی با اشاره به سایر طرح ها نیز گفت: فضای فیزیکی درمانگاه قائم (عج) شهر محمدیه نیز با ۴۰۰ متر مربع جهت رفاه مراجعان تا پایان سال ۹۴ بهسازی می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین فعالیت درمانگاه تامین اجتماعی نبی اکرم(ص) آبیک نیز پس از جذب و بکارگیری نیرو بصورت شبانه روزی نسبت به ارایه خدمات درمانی اقدام خواهد کرد.
بابایی ادامه داد: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قزوین با داشتن دو بیمارستان رازی و تاکستان، یک پلی کلینیک تخصصی در تاکستان، هفت مرکز درمانگاهی و با داشتن حدود یکهزار و ۳۶۰ نفر نیروی انسانی، بطور مستقیم خدمات درمانی به شهروندان ارایه می کند.
این مسوول یادآور شد: تعداد مراکز درمانی طرف قرار داد با دفتر اسناد پزشکی در استان نیز شامل پزشکان عمومی و متخصص، داروخانه ها، مووسسات پاراکلینیکی و بیمارستان های دولتی و خصوصی ۷۸۴ مرکز می باشد.
وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای مدیریت درمان استان گفت: کسب رتبه اول بیمارستان رازی در شاخص های عملکری در بین بیمارستانهای ۲۰۰ تختخوابی در سال ۹۳، استانداردسازی فضای آزمایشگاه درمانگاه بویین زهرا در سال جاری، اخذ رتبه برتر کشوری بیمارستان تاکستان در ارتقای خدمات به مادران و کودکان و انتخاب بیمارستان های رازی و تاکستان به عنوان بیمارستان های برگزیده و اخذ لوح تقدیر در امر آموزش به بیمار از سوی وزارت بهداشت از جمله این دستاوردها بوده است.
بابایی، تعداد نیروی انسانی شاغل در مدیریت درمان استان را یکهزار و ۳۶۰ نفر اعلام کرد و گفت: در سال جاری نیز با برگزاری آزمون استخدامی در ۱۶ بهمن ماه حدود ۵۲ نیروی جدید نیز به این مجموعه افزوده می شوند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین افزود: سال گذشته مبلغ ۲۴ میلیارد ریال جهت تهیه و تامین تجهیزات مصرفی پزشکی هزینه شد که این میزان در سال جاری به ۲۷ میلیارد ریال رسیده است و در سال جاری تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران از جمله پروتزهای ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب بطور ۱۰۰ درصدی توسط بیمارستان تهیه می شود و بیمار نقشی در پرداخت هزینه های آن ندارد.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار