۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 201 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱:۵۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۳۹۳ پروژه توسط دهیاری ها در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید

قزوین روز :

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین

۳۹۳ پروژه توسط دهیاری ها در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید

قزوین-ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری قزوین گفت: ۳۹۳ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۵۲ میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی توسط دهیاری های استان به بهره برداری خواهد رسید.

81944724-70486429.jpg

به گزارش ایرنا کریم حبیبی انبوهی روز دوشنبه در نشست خبری ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر، به طرح های آماده بهره برداری این دهه اشاره کرد و افزود: ۱۹۸ طرح با ۱۴۸ میلیارد ریال در شهرستان قزوین، ۷۶ پروژه با ۹۹/۶ میلیارد ریال در شهرستان بویین زهرا، ۳۱ طرح با ۳۲ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان تاکستان، ۲۵ پروژه با اعتباری معادل ۲۶/۹ دهم میلیارد در شهرستان آبیک، ۳۳ طرح با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال در شهرستان آوج و ۳۰ پروژه با ۳۲/۸ میلیارد ریال در شهرستان البرز همزمان با ایام الله دهه فجر افتتاح خواهند شد.
وی اظهارکرد: ۱۳۶ طرح زیرسازی و آسفالت معابر با ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار، ۱۴۶ طرح جدول گذاری با اعتبار ۹۷ میلیارد ریال، ۶۶ پروژه بازگشایی معابر و دیوار حائل و سنگ فرش و پله و المان با اعتباری در حدود ۳۳ میلیارد ریال از جمله این طرح ها است.
حبیبی انبوهی اضافه کرد: همچنین ۱۵ مورد شن ریزی و مخروط ریزی معابر با اعتبار ۳/۶ میلیارد ریال، سه طرح مجموعه مدیریت پسماند روستایی با اعتبار ۱۰/۹ میلیارد ریال، ۱۴ پروژه در خدمات عمومی روستا شامل تاسیس و بازسازی گلراز شهدا، گورستان و غسالخانه با اعتبار ۳۰/۴ میلیارد ریال، ۱۲ پروژه در بخش بوستان سبز، پارک محله با اعتبار ۵/۶ میلیارد ریال و یک پروژه آتش نشانی با ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله این پروژه ها هستند.
وی ادامه داد: از ۸۴۲ روستای استان قزوین ۵۲۹ روستا دارای دهیاری هستند و این طرح ها در این ۵۲۹ روستا احصا شده است و افتتاح پروژه ها در همه روستاها یکسان نیست به عنوان مثال روستای نجم آباد و عبدل آباد هر کدام با دو، شینگل با سه و نظام آباد با چهار پروژه در لیست طرح آماده افتتاح قرار گرفته اند.
حبیبی انبوهی ادامه داد: این دهه دومین مقطعی است که ما به صورت یکجا پروژه های اداره روستایی را افتتاح می کنیم و اولین بار در هفته دولت ۲۹۶ پروژه با اعتبار ۲۶۴/۹ دهم میلیارد را افتتاح کردیم.
وی ادامه داد: از ابتدای سال در مجموع توسط دهیاری های استان ۶۸۹ پروژه با اعتباری افزون بر ۶۱۷/۵ میلیارد ریال افتتاح شده است و در مقام مقایسه با سال گذشته از لحاظ فیزیکی ۴۵ درصد و به لحاظ ریالی ۲۲ درصد افزایش پروژه داشته ایم.
حبیبی انبوهی با اشاره به جمعیت روستانشین استان گفت:با توجه به سرشماری سال ۱۳۹۳ جمعیت روستایی استان ۳۲۰ هزار نفر بوده است اما با توجه به تغییرات اخیر در روستا ها و شهرها و حوزه های منفصل شهری این آمار به حدود ۳۰۰ هزار نفر تقلیل یافته است.
وی با اشاره به وظایف دهیاری ها گفت: دهیاران شهرداران روستا هستند و علاوه بر وظایف شهرداری وظایف فرمانداران را نیز انجام می دهند و از سوی با اجرای طرح هادی روستایی با فعالیت هایی از قبیل تعریض معابر، زیرسازی، آسفالت ریزی در جهت عمران روستاها می کوشند.
مدیرکل دفتر روستایی استانداری گفت: یکی از دغدغه های بنده بحث مسائل زیست محیطی است و با مراجعه به بیش از ۵۰ روستا در ایام سوگواری سرور شهیدان روستائیان را به مسایل زیست محیطی و عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف سرطان زا آشنا ساختم.
حبیبی انبوهی ادامه داد: ما یک کارگروه مدیریت پسماند روستایی برای سر و سامان دادن به مسائل پسماند روستایی تشکیل داده ایم تا عملیات پسماند روستایی از قبیل جمع آوری، تفکیک و دفن زباله روستایی انجام شود.
وی ادامه داد: سرانه تولید زباله برای هر فرد در مناطق روستایی حدود ۸۰۰ گرم است و دفتر روستایی ۴۶ دستگاه سهمیه ای تفکیک پسماندها را دریافت کرده است و ۱۲ سهمیه دیگر باقی مانده است.
حبیبی انبوهی ادامه داد: مجموعه اعتبارات به دهیاری های روستا از محل مالیات بر ارزش افزوده ۳۵۸ میلیارد ریال بوده است.
وی با اشاره به حوادث غیرمترقبه گفت: روستائیان بیشترین قشر آسیب پذیر در برابر حوادث غیرمترقبه از قبیل سیل، زلزله، یخبندان، تگرگ هستند و به منظور حل این مشکل یک تفاهم نامه همکاری با مدیریت بحران منعقد شد و طی این تفاهم نامه دهیاران چهار شهرستان تحت پوشش مدیریت بحران و اطفاء حریق قرار گرفتند و به دهیاران شهرستان قزوین و البرز نیز بعد از انتخابات آموزش مدیریت بحران و اطفای حریق داده خواهد شد.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

81944724-70486430.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر