تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1579 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۸:۰۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۴۰۰ نخبه قرآنی در طرح ملی تلاوت قرآن کریم آموزش دیدند

قزوین روز :

۴۰۰ نخبه قرآنی در طرح ملی تلاوت قرآن کریم آموزش دیدند

قزوین-ایرنا- دبیر اجرایی ستاد طرح ملی تلاوت قرآن کریم گفت: تاکنون ۴۰۰ تخبه قرآنی در کشور در قالب طرح ملی تلاوت قرآن کریم آموزش دیده اند.

81946091-70488916.jpg

به گزارش ایرنا حسین مقدم کیا روز سه شنبه در نشست خبری اجرای طرح ملی تلاوت قرآن کریم که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد، افزود: در سال ۹۱ با آغاز بیستمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن طرح ملی تلاوت قرآن کریم نیز آغاز و اکنون در ۱۸ استان و ۲۱ شهر کشور توسط موسسات مجری در حال اجرا است.
وی اضافه کرد: این طرح در دو مرحله مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود که مدت زمان اجرای هر دوره ۱۶ ماه است و هدف گذاری این طرح در پایان دوره مقدماتی رسیدن قرآن آموزان به سطح قاریان مطرح استان و در مرحله پیشرفته رسیدن به سطح قراء مطرح کشور و جهان اسلام است.
مقدم کیا ادامه داد: در حال حاضر ۴۰۰ نخبه قرآنی در سه ساله اول این طرح از هفت استان قزوین، خراسان رضوی، مرکزی، اصفهان، مازندران، آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان تربیت شده اند.
وی زمان ثبت نام جدید برای این طرح را از ۱۰ بهمن تا دهم اسفند ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: برای شرکت در آزمون ورودی این طرح که ویژه پسران گروه سنی ۸ تا ۱۴ است چهار تلاوت کوتاه از اساتید عبدالباسط، مصطفی اسماعیل، منشاوی و شحات انور در اختیار داوطلب قرار می گیرد و وی براساس علاقه خود یکی از تلاوت ها را جهت تقلید انتخاب کرده و پس از شرکت در آزمون استعداد وی بر اساس کیفیت اجرای تلاوت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
مقدم کیا افزود: از سال جاری به منظور جذب حداکثری افراد، طرح های ابرار و ملکوت نیز به این طرح ملی پیوست شده است به گونه ای که افراد ناآشنا و یا کمتر آشنا به قرآن به مدت یک سال آموزش های مقدماتی و پیش نیاز را دریافت و پس از سنجش و ارزیابی می توانند در طرح ملی تلاوت شرکت کنند.
دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم نظارت مستمر، برگزاری جلسات تخصصی قرآن کریم، برپایی محافل و کرسی های تلاوت قرآن کریم، برگزاری مسابقات قرآن کریم با طراحی خاص و شیوه های نوین و گزینش استعدادهای درخشان را برخی از ویژگی های این طرح ذکر کرد و گفت: برای سال آینده برنامه ریزی می شود تا نخبگان قرآنی این طرح در حرم ائمه اطهار(ع) از جمله در شهرهای عراق، مشهد، قم و شیراز شرکت و قرآن را تلاوت کنند.
وی برگزاری مسابقات قرآنی را نیز از دیگر برنامه های جانبی این طرح در سال جاری عنوان کرد و گفت: این رقابت ها طی سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی اجرا می شوند که در حال حاضر مرحله مقدماتی از دی ماه سال جاری در نقاط خاصی آغاز شد و مرحله نیمه نهایی آن ۲۷ تا ۳۰ بهمن به میزبانی جزیره آزاد کیش بین حدود ۶۰ نخبه از ۴۰۰ نخبه قرآنی و همچنین مرحله نهایی آن نیز اواخر اسفند ماه به میزبانی دارالقرآن حرم حضرت ابوالفضل عباس(ع) با حضور ۱۵ نخبه برتر برگزار می شود.
دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت قرآن کریم افزود: در نهایت پنج نخبه برگزیده این مسابقات نیز فروردین ماه سال ۹۵ به یکی از کشورهای هند و عمان جهت تلاوت قرآن کریم اعزام خواهند شد.
در استان قزوین موسسه مدینه الرسول (ص) اجرای طرح ملی تلاوت قرآن کریم را بر عهده دارد.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار