تصمیم هیات رئیسه برای حذف برنامه های اضافه

دشمنان ایران احمق هستند

مروارید سیاه شفر برای تقویت خط حمله استقلال

تکذیب استعفای صالحی امیری

خبر داغ نقل و انتقالاتی گرشاسبی برای پرسپولیسی ها در راه است

هافبک پرسپولیس تصمیم قطعی خود را گرفت

ایران از قبله نخست مسلمانان دفاع خواهد کرد

بمب نقل و انتقالات می ترکد

تعقیب‌کننده‌های پرشمار افشاگری‌های علی کریمی

موضوعی که کاپیتان استقلال به آن امیدوار است

مشتری جدید برای ستاره‌ استقلالی ها

اجرای گلایه از موضع‌گیری کدخدایی درباره رابطه اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان

کد خبر: 826 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳:۳۳ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۴۱۴ کیلوگرم فرآورده خام دامی در قزوین معدوم شد

قزوین روز :

۴۱۴ کیلوگرم فرآورده خام دامی در قزوین معدوم شد

قزوین – ایرنا – رییس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: بازرسان دامپزشکی این شهرستان در چهار ماموریت جداگانه ۴۱۴ کیلوگرم مرغ، ماهی و گوشت قرمز غیرقابل مصرف را از چرخه تولید و مصرف حذف کردند.

81962981-70520502.jpg

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، عیسی غیاث یزدی افزود: نظارت بهداشتی بر تمامی مراحل تولید، توزیع، نگهداری وعرضه فرآورده های خام دامی زیر نظارت دامپزشکی انجام می گیرد و در همین راستا کارشناسان دامپزشکی بر نحوه رعایت ضوابط بهداشتی دامپزشکی بر این پروسه نظارت دارند.
وی تصریح کرد: طی بازرسی های شبانه روزی کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی قزوین از سردخانه های نگهداری فرآورده های خام دامی ۱۰۰ کیلوگرم گوشت، مرغ و ماهی تاریخ گذشته که در قسمتی از یک سردخانه مخفی گردیده بود ضبط شد.
غیاث یزدی از توقیف یک دستگاه وانت بار حامل ۱۹۰ کیلوگرم ماهی غیربهداشتی توسط بازرسان سیار دامپزشکی در سطح شهر خبر داد وافزود هرگونه فروش فرآورده های خام دامی توسط افراد دوره گرد ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه از ضبط و معدوم سازی ۱۲۴ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته شامل گوشت قرمز ومرغ وماهی در دو مرکز عرضه سطح شهر خبر داد.
غیاث یزدی در پایان از تمامی شهروندان خواست تا در زمان خرید فرآورده های خام دامی به تاریخ تولید و انقضای محصولات و بسته بندیهای تحت نظارت دامپزشکی توجه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به صورت ۲۴ ساعته از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی کنند.
استان قزوین دارای ۲۵ واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۰۰ قطعه، چهار واحد مرغ مادر تخمگذار به ظرفیت ۶۲۰ هزار و ۵۰۰ قطعه، ۶۸۲ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۱۳میلیون و ۳۳ هزار و ۹۶۰ قطعه، ۵۹ واحد مرغ تخمگذار به ظرفیت هفت میلیون و ۵۰۹ هزار و ۴۰۰ قطعه، یک واحد اجداد گوشتی به ظرفیت ۱۰۵هزار قطعه، دو واحد اجداد تخمگذار به ظرفیت ۲۱ هزار و ۶۶۰قطعه، ۱۶واحد پرورش پولت به ظرفیت سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۹ قطعه است.
همچنین در استان قزوین هفت واحد کارخانه جوجه کشی به ظرفیت ۵۱ میلیون و ۸۶۰ هزار قطعه، چهار واحد تکثیر و پرورش ماهیان سرد آبی به ظرفیت ۶۶۰ هزار قطعه و شش واحد پرورش گرم آبی سه واحد پرورش ماهیان خاویاری و ۱۲واحد پرورش ماهیان زینتی می باشد.
استان قزوین دارای ۱۴۹ دامپزشک، ۱۹کارشناس و ۱۰۳ کاردان دامپزشکی است.
۷۳۹۰/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار