چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1945 | تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱:۱۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۴۶ محصول دانش بنیان از پارک علم و فناوری قزوین در نمایشگاه ملی پژوهش و فناوری شرکت می کنند

قزوین روز :

سرپرست پارک علم و فناوری امام خمینی(ره)استان قزوین

۴۶ محصول دانش بنیان از پارک علم و فناوری قزوین در نمایشگاه ملی پژوهش و فناوری شرکت می کنند

قزوین-ایرنا- سرپرست پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین از شرکت ۴۶ محصول از تولیدات شرکت های دانش بنیان پارک در شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور خبر داد.

81852936-70327703.jpg

به گزارش ایرنا دکتر یوسف گرجی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: در این نمایشگاه که طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ آذر ماه سال جاری در تهران برگزار می شود، محصولات واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان پارک در زمینه های مختلف مانند نانو، انرژی های نو و شوینده ها ارایه می شوند.
وی اضافه کرد: سه مورد از این محصولات شامل تونیک گیاهی چوب و چرم روزانا، دوربین اشعه ایکس و ایروژل (عایق حرارتی) برای اولین بار در نمایشگاه ارایه و در بخش فن بازار این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.
گرجی ادامه داد: تلاش می کنیم با جذب سرمایه گذار و امضای قرارداد این سه محصول را به تولید انبوه برسانیم.
وی گفت: همچنین در یازدهمین جشنواره ملی ایده های برتر نیز که در سال جاری به مسوولیت پارک علم و فناوری استان یزد برگزار می شود، ۳۴ ایده از استان قزوین شرکت کرده اند.
گرجی در ادامه با اشاره به تاریخ تاسیس پارک علم و فناوری استان و فعالیت های انجام شده در این مدت گفت: پارک علم و فناوری استان در ابتدا به عنوان پارک دانشگاهی در سال ۸۷ زیر نظر دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) آغاز بکار کرد و سپس بر اساس سیاست های وزارت علوم مبنی بر مرجعیت پارک های علم و فناوری در حوزه فناوری و هماهنگ کننده مراکز رشد، هر استان بصورت پارک استانی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
وی با اشاره به فعالیت ۵۱ واحد فناور و شرکت دانش بنیان در پارک گفت: از این تعداد ۲۳ شرکت دارای گواهینامه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند که ۱۷ مورد از آنها شرکت نوپا، پنج شرکت تولیدی و یک شرکت صنعتی هستند.
گرجی با اشاره به برگزاری کمپ ایده در پارک علم و فناوری استان که در مهرماه سال جاری برگزار شد افزود: با برگزاری این برنامه ۱۷ایده شرکت کردند که در نهایت سه ایده برتر انتخاب و برگزیده شدند.
سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: باتوجه به اینکه حمایت از شرکت های دانش بنیان از اصلی ترین رسالت های پارک است برای تحقق این امر در مرحله اول لازم است شرکت های دانش بنیان شناسایی شده و فرایند پذیرش درباره آنها صورت گیرد، از اینرو واحد پذیرش پارک استان با ارایه اطلاعات و مشورت های لازم در مصاحبه حضوری اولیه، تدوین و ارایه برنامه کاری در دوره رشد مقدماتی برای هر واحد و بررسی کارشناسی ایده های ارایه شده و جلسه کارشناسی برای هر واحد درباره پذیرش آن اقدام می کند.
وی اضافه کرد: در سال گذشته از مجموع ۹۵ متقاضی درخواست استقرار، پنج شرکت مورد تایید شورای پارک و ۲۵ شرکت مورد تایید شورای مرکز رشد قرار گرفتند.
گرجی ادامه داد: به منظور آموزش برای کسب تخصص نیز دوره های آموزشی خاصی در طول سال برگزار می شود که طی سال های ۹۲ و ۹۳، ۳۳ دوره آموزشی و یازده همایش و کنفرانس در پارک علم و فناوری استان برگزار شد.
وی امضای تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی و سازمان های مختلف را نیز از دیگر فعالیت های انجام شده در پارک عنوان کرد و افزود: پارک علم و فناوری استان به منظور توسعه و تقویت ارتباطات، بهره مندی از قابلیت ها و ظرفیت های سایر ارگان ها، ایجاد هم افزایی در توانایی های طرفین تفاهم نامه و همچنین تسهیل ارتباطات و تعاملات و برطرف کردن موانع کسب و کار واحدهای فناور مستقر، اداره خدمات فنی و تخصصی با ۱۷ ارگان دولتی و غیردولتی تفاهم نامه امضا کرده است.
این مسوول درباره فضای موجود در پارک علم و فناوری استان یادآور شد: زمین پارک متعلق به دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) است و طی نشست ها و مکاتبات مختلف در تلاش برای تملک آن هستیم و در همین راستا هم اکنون نیز ساختمان چند مستاجره پارک که اخیرا متوقف شده بود طی دو ماه آینده با انعقاد قرارداد جدید و ردیف بودجه مستقل آغاز و در مدت ۱۰ ماه تکمیل می شود.
گرجی افزود: همچنین باتوجه به درخواست شرکت های دانش بنیان به استقرار در پارک و کمبود فضای کارگاهی، دو سوله چندمنظوره نیز برای تامین فضای مناسب جهت فعالیت شرکت ها و فضای آزمایشگاهی آنها در حال ساخت است که یکی از آنها تا یک ماه آینده تکمیل می شود و شرکت های با فعالیت پرصدا به آن منتقل می شوند.
گرجی از راه اندازی مرکز رشد تخصصی انرژی های نو تا پایان سال جاری در استان خبر داد و افزود: استان قزوین پایلوت انرژی های نو می تواند مطرح باشد و با توجه به عقد تفاهم نامه همکاری جهت راه اندازی یک مرکز رشد تخصصی انرژی های نو، این موضوع در اولویت کاری تمام واحدهای ستاد پارک علم و فناوری استان قرار دارد.
وی در ادامه از تدوین دو سند در پارک علم و فناوری استان خبر داد و گفت: سند توسعه پارک علم و فناوری استان در چشم انداز ۱۰ساله یکی از این سندها است که چند نشست درباره آن برگزار شده است و امیدواریم با تصویب آن پارک بتواند با داشتن سند راهبردی و با استفاده از ستادی که در این سند پیش بینی شده است به پارک پیشرو و الگو در کشور تبدیل شود.
گرجی تعداد واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان استان را ناکافی دانست و ادامه داد: با توجه به موقعیت استان قزوین به عنوان یکی از قطب های مهم کشاورزی و صنعتی، امیدواریم با تقویت و افزایش این واحدها نقش موثری در زمینه بهبود اقتصاد کشور ایفا کنیم.
وی سند توسعه فناوری نانو را نیز یکی دیگر از سندهای دردست تهیه پارک علم و فناوری استان عنوان کرد و افزود: این سند از اسفند ماه سال گذشته به پارک واگذار شد و با برگزاری همایش نانو که توسط سانا و قزوین برگزار شد، ماموریت آن به پارک داده شده و تا چند ماه آینده این سند برای تصویب ارایه می شود.
وی گفت: امروزه نانو در تمام زمینه های مختلف کاربردهای فراوانی دارد، اما متاسفانه در استان قزوین بجز چند شرکت محدود از آن استفاده نمی کنند و امیدواریم بتوانیم با تدوین این سند از این دانش استفاده و در جهت تسریع برنامه های توسعه ای کوتاه مدت و بلند مدت بکار گیریم.
سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین با تاکید بر تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت افزود: ارتباط دانشگاه با صنایع صاحب تجربه و مهارت و احصای نیازهای آنان و قرار دادن امکانات آنها در اختیار دانشگاه موجب افزایش کیفیت محصولات و در نتیجه قطع وابستگی به خارج، شکوفایی اقتصاد، بازاریابی محصولات و همچنین افزایش دانش دانشگاه ها می شود.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

81852936-70327704.jpg

81852936-70327705.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار