۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 192 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱:۳۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۶۳۴ تبعه غیرمجاز از استان قزوین طرد شدند

قزوین روز :

۶۳۴ تبعه غیرمجاز از استان قزوین طرد شدند

قزوین-ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی، اجتماعی امنیتی استانداری قزوین گفت: در آذر و دی ماه سال جاری ۶۳۴ تبعه غیرمجاز از استان قزوین طرد شدند.

81943953-70484783.jpg

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، بهمن عشایری در جلسه کارگروه دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان گفت: از این تعداد ۴۰۴ نفر در شهرستان قزوین، ۶۷ نفر در شهرستان بویین زهرا، ۹۵ تبعه در شهرستان تاکستان، ۳۹ نفر در شهرستان آبیک ، شش تبعه خارجی در شهرستان البرز و ۲۲ نفر نیز در شهرستان آوج شناسایی و دستگیر شده اند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تردد، اقامت و اشتغال اتباع خارجی در استان قزوین فقط در بخش های مرکزی و کوهین شهرستان قزوین مجاز بوده و سایر شهرستانها، بخش ها، شهرها و روستاهای استان برای حضور اتباع، غیرقانونی است.
عشایری با اشاره به جهت گیری ها و سیاستهای دولت و نظام بر ضرورت تحرک اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور، اظهار داشت: کثرت نیروی آماده به کار جوان کشور، وجود اتباع خارجی بدون مجوز و تصدی این افراد در بسیاری از مشاغل، علاوه بر ایجاد تبعات سوء فرهنگی، اقتصادی و امنیتی باعث اتلاف نیروی کار داخلی می شود.
عشایری افزود: در این راستا هدف این اداره کل ناامن کردن منطقه برای حضور اتباع خارجی غیرمجاز بوده که بخشی از این مهم محقق شده و با هماهنگی های به عمل آمده تاکنون نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد پیشرفت داشته ایم و با کمک و مساعدت دستگاه های متولی بالاخص نیروی انتظامی استان تا پایان دی ماه نزدیک به هفت هزار و ۵۰۰ تبعه غیرمجاز را در استان طرد کرده ایم .
وی با اشاره به ضرورت دستگیری و طرد اتباع بیگانه غیرمجاز به دلیل تبعات و آسیب های فراوان ناشی از حضور غیرقانونی آنان گفت: براساس قوانین وضع شده و مصرح هرگونه اشتغال و به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز و فاقد کارت، تخطی از قانون بوده و با کارفرمایان متخلف طبق قوانین برخورد خواهد شد.
عشایری با تشریح فرصت ها و تهدیدات ناشی از حضور اتباع ، افزود: برای بهره گیری از این فرصت ها و کاهش تهدیدات، لازم است با تمهیدات مناسب و برخورد جدی و قاطع با متخلفان به ویژه اتباع غیرمجاز که با شکستن حریم های قانونی وارد کشور شده اند اقدام کنیم.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار