چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1857 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۶:۱۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ۹۰ درصد کودکان به طور مداوم از تکنولوژی های دیجیتال استفاده می کنند

قزوین روز :

۹۰ درصد کودکان به طور مداوم از تکنولوژی های دیجیتال استفاده می کنند

قزوین- ایرنا- مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین گفت: استفاده بیش از حد از تکنولوژی های دیجیتال آسیب های روانی برای کودکان در پی دارد و خانواده ها برای جلوگیری از این امر باید نحوه استفاده از این ابزار را توسط کودکان محدود کنند.

81703622-70068333.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی مرکز دیجیتال استان قزوین، سعید پورایمانی افزود: آمار خرید تبلت و موبایل های هوشمند برای کودکان افزایش چشمگیری داشته است چرا که هنگامی که والدین در خانه از تکنولوژی استفاده کنند، فرزندان نیز به استفاده از آن ترغیب می شوند.

وی اظهارکرد: انجمن متخصصان اطفال آمریکا استفاده از این ابزار ها را پیش از سن دو سالگی منع کرده است اما متاسفانه چیزی حدود ۹۰ درصد کودکان کشور به طور مداوم از این ابزارهای الکترونیکی استفاده می کنند، این در حالی است که کودکان در این سن قدرت بالایی در یادگیری دارند.

مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین خاطرنشان کرد: امروزه تکنولوژی های دیجیتال جزو جدایی ناپذیر زندگی افراد شده است به طوری که این وسایل به راحتی در دسترس کودکان و نوجوانان قرار می گیرد، اگرچه این ابزار ها یک روش عالی برای پرورش ذهن و خلاقیت محسوب می شود اما استفاده بیش از حد آن تاثیرات منفی را روی رفتار کودکان می گذارد.

وی یادآورشد: استفاده از تبلت و موبایل برای کودکان زمانی باعث بروز خلاقیت است که استفاده از آن ها در حد متعادل با کنترل والدین و در زمان خاص خود باشد، در این میان خانواده ها باید استفاده فرزندان خود از این ابزار را کنترل کنند، چرا که اگر والدین در این زمینه مشارکت نکنند کودکان منزوی می شوند و روابط بین خانواده کاهش پیدا می کند.

پورایمانی اظهارکرد: استفاده بیش از حد از این تکنولوژی ها آسیب ها و تهدیدهایی برای روح و روان کودکان دارند که از جمله آن می توان به اعتیاد، چاقی، ضعف چشم و عدم فعالیت های بدنی اشاره کرد که والدین برای جلوگیری از این موارد باید از قرار دادن راحت این ابزار ها در دسترس آن ها خودداری کنند.

مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده از محتوای سالم و بر اساس رده سنی است، چرا که محتوای ناسالم سبب تقویت حس پرخاشگری و هیجان زدگی منفی می شود و همچنین کودکان از گروه همسالان جدا می شوند که این خود زمینه ساز ناهنجاری های دیگر را ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از تکنولوژی های دیجیتالی در صورتی که با رعایت موارد مذکور همراه باشد نه تنها آسیبی به کودکان وارد نمی کند بلکه گاهی سبب بروز خلاقیت نیز می شود.

۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار