لمونیس: از شخصیت انصاری‌فرد راضی هستم

خلاصه بازی؛ ترکیه ۱ – پاراگوئه ۳

لمونیس: انصاری فرد شانس بازی برای المپیاکوس را دارد

گزارش ویژه فیفا از موفقیت‌های فوتبال ایران/ «ایران» تنها ۵ ستاره دنیا

آمریکا باخت تا غنا صعود کند/ حذف میزبان جام جهانی با شکستی سنگین

نتایج کامل دیدارهای امروز جام جهانی ۲۰۱۷ نوجوانان در هندوستان

خلاصه بازی؛ مالی ۳ – نیوزیلند ۱

۳۰۲ Found

بدشانسی برای گلزن سه امتیازی آقامعلم

صلاح: مصدومیت مانه به ضرر همه ما است

احتمال تغییر محل برگزاری فینال جام حذفی

صدرنشینی سایپا با پیروزی مقابل اصفهان

کد خبر: 314482 | تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳:۳۴ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

با کمک مسئولان شهری و دولت نپال در این کشور زورخانه می‌سازیم


با کمک مسئولان شهری و دولت نپال در این کشور زورخانه می‌سازیم


رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی گفت: در حقیقت طرف نپالی درخواست ساخت یک زورخانه و ورزشگاهی بزرگتر از زورخانه را دارد.


به نقل از روابط عمومی فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، محسن مهرعلیزاده در نشست خبری که امروز با حضور رسانه‌های خارجی در شهر کاتماندو پایتخت نپال در مورد برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشورهای جنوب آسیا برگزار شد، در ابتدای این نشست قرارداد همکاری بین ایران و نپال برای گسترش ورزش زورخانه ای بین رئیس فدراسیون بین المللی ورزش زورخانه ای و رئیس فدراسیون نپال امضا شد.

در این نشست همچنین مهرعلیزاده با اشاره به گسترش ورزش زورخانه‌ای بین کشورهای آسیا از برگزاری اولین دوره مسابقات در جنوب آسیا ابراز شادمانی و امیدواری کرد که این مسابقات زمینه گسترش بیشتر ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی در سایر کشورهای منطقه شود.

محسن مهر علیزاده در پاسخ به این سوال که در مورد ساخت زورخانه در کشور نپال گفت: در حقیقت طرف نپالی درخواست ساخت یک زورخانه و ورزشگاهی بزرگتر از زورخانه را دارد و در یاداشت تفاهمی که امروز امضا کردیم نامه و درخواست آنها را قبول کردیم تا به هیئت رئیسه ارائه کنیم و مثل همه کشورهای دیگر طرح‌های معماری ایران و اسلامی کشورمان را برای ساخت زورخانه در نپال ارا‌ه می کنیم. فدراسیون جهانی کمک فنی را انجام می دهد و در اختیار گذاشتن زمین و مسایل مالی به عهده شهرداری و دولت نپال است تا در این زمینه مساعدت های لازم را انجام بدهند.

رئیس فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه‌ای در مورد تعامل با کشورهای مختلف آسیایی به ویژه جنوب این قاره تصریح کرد: عمده ترین کار ما برگزاری مسابقات و ایجاد ساختارهای اداری در قاره ها و کشورهای مختلف است و برنامه های آموزشی و مسابقات را در قاره های مختلف داریم. اولین دوره تورنمنت جنوب آسیا بین ۸ کشور منطقه برگزار می شود. در مراحل ابتدایی برای گسترش ورزش، اول آموزش های لازم را به ورزشکاران می دهیم و بعد مسابقات برگزار می شود. وقتی در کشوری وارد می شویم نمایندگی ۵ نفره به این کشور می دهیم و بعد عضوگیری و آموزش مرشد و مربی انجام می شود و سپس انتخابات هیات رئیسه فدراسیون به شکل انتخابی برگزار می شود.

مهرعلیزاده تصریح کرد: مسئولان ورزش نپال به ما وعده کرده اند که این رشته را به مقام سوم یا دوم ورزش ملی‌شان برسانند. رشته اول در این کشور کریکت و ورزش دوم فوتبال است و آنها روی ورزش زورخانه‌ای کار کرده اند تا ورزش زورخانه‌ای را به مقام دوم یا سوم ملی برسانند.

اولین دوره ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی در جنوب آسیا به میزبانی نپال از فردا آغاز می شود.

در این دوره ۸ کشور نپال،هند، افغانستان، بوتان، بنگلادش، سری‌لانکا، مالدیو و پاکستان شرکت دارند.

انتهای پیام/

با کمک مسئولان شهری و دولت نپال در این کشور زورخانه می‌سازیم
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار