بهترین خرید های بلوگرانا در طول تاریخ


بهترین خرید های بلوگرانا در طول تاریخ

بارسلونا

بارسلونا

به گزارش ورزش ۱۱، با نزدیک شدن به زمستان بازار شایعات در مورد نقل و انتقالات اروپا هر روز داغ تر می شود و ستارگان بزرگ دنیا  هدف اول باشگاه های مانند بارسلونا و رئال مادرید قرار دارند.  به همین بهانه بهترین خرید های بارسلونا در طول تاریخ را بررسی می کنیم.

تیم فوتبال بارسلونا بیشتر از هر باشگاه دیگری در اروپا در طول تاریخ متکی به آکادمی تیم های پایه خود بوده است و بسیاری از بزرگان باشگاه از دل لاماسیا به تیم اصلی راه پیدا کرده اند و تبدیل به ستاره های بزرگی در دنیای فوتبال شده اند که از نمونه های بارز آن می توان به لیونل مسی، ژاوی و اینیستا اشاره کرد.

اما در این بین هستند نفراتی که با پیوستن به این تیم خوش درخشیده اند که بارز ترین ان ها نیمار برزیلی است، بازیکنی که با ۸۸٫۲ میلیون یورو از سانتوس به بارسلون آمد تا مثلث خط هجومی بارسلونا را تکمیل کند. نیمار از سال ۲۰۱۳ که بارسلونا پیوست با این تیم قهرمانی های متعددی هم کسب کرد تا نشان دهد یکی از بهترین خرید های تاریخ باشگاه بوده است. اما چیزی که ارزش نیمار را برای مسئولان باشگاه نمایان می کند سودی است که آن ها از رفتن این ستاره کردند، باشگاه پاری سن ژرمن برای به خدمت گرفتن ستاره برزیلی آبی اناری ها مجبور به آزاد کردن بند آزاد سازی  قرار داد او شد تا ۲۲۲ میلیون یورو به حساب کاتالان ها واریز شود.

نیمار، مسی و سوارز
نیمار، مسی و سوارز

دیگر بازیکنی که می شود از خرید های خوب بارسلونا از آن یاد کرد، جرارد پیکه مدافع ملی پوش این تیم است که با مبلغ ناچیزی از منچستر یونایتد خریداری شد و هنواره به عنوان بازیکن ثابت تیم ایفای نقش می کند. رضایت نامه پیکه تنها در قبال ۵ میلیون یورو از سوی منچستر یونایتد صادر شد تا بارسلونا یکی از بهترین و ارزان ترین خرید های خود را رقم بزنند.

در بین بازیکنان فعلی بارسلونا نباید از روی نام مارک آندره تراشتگن به عنوان یک خرید خوب هم به سادگی گذشت، گلری که تنها با ۱۲ میلیون یورو در سال ۲۰۱۴ به بارسلونا پیوست این روز ها با عملکرد درخشانش درون دروازه کاتالان ها لقب دیوار برلین را به خود اختصاص داده است.

دیگر بازیکنی که خرید موفقی برای بارسلونایی  ها محسوب می شود ساموئل اومتیتی مدافع فرانسوی این تیم است که امروز ۲۴ ساله شد. او تنها یک فصل پس از پیوستنش به جمع بلوگرانا توانسته به یکی از ستون های اصلی این تیم در فاز دفاعی تبدیل شود و مسئولان باشگاه را به فکر تمدید قراردادی طولانی مدت با او بیندازد. اومتیتی فصل قبل با ۲۵ میلیون یورو از لیون به بارسلونا پیوست.

جرارد پیکه

مارک آندره تراشتگن

ساموئل اومتیتی

ساموئل اتوئو ستاره کامرونی بارسلونا در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ را هم می توان دیگر خرید خوب بارسلون در طول تاریخ دانست بازیکنی که تنها با ۲۷میلیون یورو از مایورکا به این تیم پیوست در ۱۹۹ دیدار ۱۳۰ گل برای آبی اناری ها به ثمر رساند تا در زمان خودش به ماشین گلزنی این تیم لقب بگیرد.

با نگاهی سال های دور تر باشگاه هم با سه مورد خاص مواجه می شویم که با پیوستن به بارسلونا تمامی نگاه ها را متوجه خود کردند. ریوالدو برزیلی که که در سال ۱۹۹۷ با قراردادی ۲۳٫۵ میلیون یورویی از دیپورتیو لاکرونیا به بارسلونا پیوست و تا سال ۲۰۰۲ با پیراهن این تیم خاطرات خوشی را در ذهن هواداران این باشگاه به وجود آورد.

مسی، رونالدینیو و اتوئو
مسی، رونالدینیو و اتوئو

رونالدینیو هم یکی دیگر از خرید های چشم نواز  آبی اناری ها محسوب می شود،  ستاره ای که به جادوگر فوتبال معروف بود .در سال ۲۰۰۳ با ۲۹٫۰۳ میلیون یورو از پاری سن ژمن فرانسه به بارسلون آورده شد و تا سال ۲۰۰۸ که این تیم را ترک کند لحظات به یاد ماندنی را برای هواداران فوتبال در شهر بارسلون رقم زد.

 

آخرین خرید خوب کاتالان ها هم بر می گردد به یاغی بزرگ این تیم، لوئیز فیگو  که در سال ۱۹۹۵ با قراردادی به ارزش ۲٫۵ میلیون یورو به از اسپورتینگ لیسبون به بارسلونا پیوست و در طی ۵ سال حضورش در این باشگاه  درخشش خیره کننده ای را از خود به جای گذاشت تا توجه سران تیم رقیب را به خود جلب کند و با قراردادی ۶۰ میلیون یورویی به رئال مادرید بپیوندد.

ریوالدو و فیگو

ریوالدو و فیگو

 

 

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است