۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

مورینیو: تساوی برابر بنفیکا هم می تواند رضایت بخش باشد

مهمترین اخبار ۸ ساعت گذشته

زیدان: بنزما می توانست نتیجه بازی را تغییر دهد

۳۰۲ Found

لئو در اندیشه هتریکی دیگر

خلاصه بازی: رئال مادرید ۱ – تاتنهام ۱

عقده گشایی کلوپ و شاگردانش در لیگ قهرمانان اروپا

خلاصه بازی: ماریبور ۰ – لیورپول ۷

صفحه نخست روزنامه های ورزشی چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

خلاصه بازی: آپوئل ۱ – دورتموند ۱

کد خبر: 313271 | تاریخ انتشار: ۶:۰۶:۲۹ - سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

به احترامتان کلاه از سر بر می داریم


به احترامتان کلاه از سر بر می داریم

تیم ملی ایسلند

تیم ملی ایسلند

به گزارش ورزش۱۱، ایسلند در یورو ۲۰۱۴ با تساوی برابر پرتغال و مجارستان و پیروزی برابر اتریش به مرحله بعد صعود کرد. در مرحله یک هشتم انگلیس نامدار را حذف کرد اما در مرحله یک چهارم به فرانسه میزبان باخت و حذف شد. برای کشوری که فقط ۳۳۴ هزار نفر جمعیت دارد این عملکردی خیره کننده بود.

ایسلندی ها با تیمی متحد و سخت کوش و البته تماشاگرانی جذاب که پایه گذار سبک تشویقی جدید در فوتبال بودند از بسیاری از فوتبالدوستان دلربایی کردند. مردمانی که در جنگی نابرابر سقف آرزوهایشان را کوتاه نکرده بودند، امید را با تلاش همراه کرده  و قاعده بازی بزرگان را بر هم زده بودند.

در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ ایسلند در گروه I  با تیم های کرواسی، اوکراین، ترکیه، فنلاند و کوزوو هم گروه بود. مردان سرزمین یخ های جاودان با ۲۲ امتیاز از ۱۰ بازی بعنوان تیم اول صعود خود را قطعی کردند.
 

http://www.varzesh11.com/
 

در ادامه نگاهی می اندازیم به مسیری که ایسلند برای صعود طی کرد:
 

http://www.varzesh11.com/

بله می توان نشست و از نابرابری، جبر جغرافیایی و هزار و یک چیز دیگر نالید. می توان ساعت ها از یخ بندان گفت و اینکه در کشور ما بدلیل جمعیت کم گستره استعدادهای فوتبالی چندان وسیع نیست. در بیشتر اوقات سال سرما اجازه تمرین راحت را نمی دهد و نمی شود، نمی توانیم و غیر ممکن است را بارها و بارها با خود تکرار کرد. اما ایسلندی ها نخواستند چنین کنند دستشان را روی زانوهایشان گذاشتند، بلند شدند و جنگیدند، جنگیدند و حالا از دستاوردهای فوتبالی شان لذت می برند. پس از هر بازی بازیکنان در کنار هموطنانشان به سیاق خاص خود خوشحالی می کنند و الگویی شده اند برای دیگر کشورها. الگویی از تلاش، امید، تسلیم نشدن و جاه طلبی.

ما فوتبالدوستان منتظریم که فصل جدید سریال خوش ساخت ایسلندی ها را در جام جهانی ۲۰۱۸ ببینیم و از نفس نفس زدن  ، تکل های جسورانه و شور بازیکنان ایسلند که بزرگان فوتبال جهان را هنگام رویارویی با آن ها به تب و تاب می اندازد، کیفور شویم. برای آن روزها لحظه شماری می کنیم.
 

 

 

http://www.varzesh11.com/
 

 

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار