اصفهانیان: اگر بخواهیم با حرف باشگاه‌ها داورها را انتخاب کنیم، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود

فرناندو تورس در راه نیوکاسل

همدردی قهرمانان کشتی دنیا با زلزله‌ زدگان ایران

دربی مادرید غیر قابل پیش بینی تر از همیشه

حتی فکر بودن در لیست بهترین‌های آسیا را نمی‌کردم

پشت پرده استقبال زیدان برای حضور نیمار در رئال مادرید چه بود؟

برترین‌های والیبال قاره سبز معرفی شدند + عکس

اصفهانیان: اگر بخواهیم با حرف باشگاه‌ها داورها را انتخاب کنیم، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود

فدراسیون کشتی آمریکا با مردم کرمانشاه ابراز همدردی کرد

سه تقابل سرنوشت ساز دربی شهر مادرید

۳۰۲ Found

هشت شناگر ایران در بازی‌های پاراآسیایی جوانان مشخص شدند

کد خبر: 327119 | تاریخ انتشار: ۵:۳۷:۲۸ - یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

تمام راه‌ها برای جذب بازیکن در پرسپولیس بسته است


تمام راه‌ها برای جذب بازیکن در پرسپولیس بسته است

  • #تیم فوتبال پرسپولیس
  • #نقل و انتقالات

دردسری که مهاجم و مدیران این تیم ایجاد کردند تبعات برای سرخ‌پوشان خواهد داشت.


کمیته انضباطی فدراسیون بین المللی فوتبال، باشگاه پرسپولیس را به دلیل تخلف در پرونده انتقال مهدی طارمی از ریزه اسپور ترکیه به محرومیت از حضور در دو پنجره نقل و انتقالات و همچنین پرداخت تضامنی ۷۹۰ هزار یورو محکوم کرده است.

 

حکمی که باشگاه پرسپولیس نسبت به آن اعتراض کرده است تا بتواند در دادگاه بین المللی ورزش، تخفیفاتی را بگیرد. اما تا این لحظه هیچ پاسخی به اعتراض باشگاه پرسپولیس داده نشده است. با این تفاسیر بعید است دادگاه بین المللی ورزش، محرومیت پرسپولیس را بخشیده تا برانکو ایوانکوویچ بتواند تیمش را در نیم فصل رقابت های لیگ برتر فصل جاری و همچنین ابتدای فصل آینده، تقویت کند.

 

پرسپولیس تا پیش از نقل و انتقالات زمستانی مجوز دارد
حکم فیفا در خصوص محرومیت باشگاه پرسپولیس از حضور در پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی است و به پیش از این تاریخ مربوط نمی شود. بنابراین سرخپوشان می توانستند در صورت داشتن جای خالی در لیست خود، بازیکن مد نظرشان را جذب کنند.

 

مشکل؛ لیست کامل پرسپولیس است
پرسپولیس می تواند پیش از آغاز پنجره نقل و انتقالاتی با بازیکنانی که از سوی فیفا به عنوان بازیکن آزاد وجود دارند قرارداد ببندد اما مشکل اینجاست که لیست بزرگسالان پرسپولیس تکمیل است. طبق آیین نامه لیگ برتر، هر تیم لیگ برتری می تواند ۱۸ بازیکن بزرگسال و ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال جذب کند. باشگاه پرسپولیس نیز با احتساب احمد نوراللهی، ۱۸ بازیکن بزرگسال دارد و نمی تواند هیچ بازیکن را در این رده سنی، جذب کند.

 

نوراللهی در لیست پرسپولیس است اما بدون کارت بازی!
احمد نوراللهی هافبک تیم فوتبال پرسپولیس تا ۲۹ آذرماه سال جاری سرباز است و نمی تواند برای سرخپوشان پایتخت بازی کند. سربازی که به پادگان نمی رود و با پرسپولیس تمرین می کند اما مجوز حضور در لیگ برتر را ندارد. وی که بازیکن بزرگسال پرسپولیس است تنها منتظر است کارت بازی وی در رقابت های لیگ برتر، پس از اتمام مدت قانونی سربازی اش صادر شود.

 

پرسپولیس تحت هیچ شرایطی نمی تواند بازیکن بگیرد
تکمیل بودن لیست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس باعث شد تا برخی ها فکر کنند این باشگاه در صورت «فسخ» یا «اقاله» با بازیکنان خود می تواند جایی برای حضور بازیکنان جدید باز کند.

 

طبق ماده ۱۷ آیین نامه لیگ برتر، «اقاله» به معنی توافق دو طرفه میان باشگاه و بازیکن است که قانونگذار اجازه می دهد در طول فصل هم رخ دهد؛ اما اجازه نمی دهد باشگاه مذکور از این فرصت، برای جذب بازیکن جدید استفاده کند.

 

فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات لیگ برتر ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ورزشی، گفت: اصلا اینطور نیست که هر باشگاهی در هر زمان ممکن بازیکن جذب کند. اساسنامه بین المللی و همچنین داخلی مسابقات لیگ برتر به صراحت روی این موضوع تاکید کرده است. باشگاه ها می توانند اقاله انجام دهند اما نمی توانند هر زمان که دلشان خواست بازیکن جذب کنند. پرسپولیس نیز از این قاعده، مستثنی نیست. آنها می توانند هر زمان که دلشان خواست با هر کدام از بازیکنانشان، توافق دو طرفه انجام دهند و آن را هم ثبت کنند اما نمی توانند بازیکن جدیدی را جایگزین کنند.

 

وی در ادامه افزود: بحث فسخ نیز مربوط به درخواست یکطرفه از سوی باشگاه و یا بازیکن است که تنها در پنجره نقل و انتقالاتی می تواند درخواست داده شده و پس از بررسی از سوی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان، پاسخ لازم صادر شود. در غیر اینصورت هیچ باشگاهی نمی تواند اقدام به فسخ یکطرفه کند.

 

به این ترتیب باشگاه پرسپولیس نمی تواند از قانون جذب بازیکن آزاد، پیش از آغاز نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر استفاده کند و برانکو ایوانکوویچ مجبور است با موجودی فعلی اش که بد هم نیست به کار خود در هفدهین دوره رقابت های لیگ برتر ادامه دهد.

آخرین وضعیت پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید/ همه راه‌ها بسته است!
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار