کد خبر: 277344 | تاریخ انتشار: ۵:۳۵:۵۲ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

توقف بازی برد-برد در سطح نازل!


توقف بازی برد-برد در سطح نازل!


آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه، ضمن ابراز تأسف فرموده‌اند: «تا کنون آمریکا در حدی بسیار نازل برجام را قبول داشته و به آن پایبند مانده است و با سیاست‌های نادرست خود قادر به حمایت از روح این توافقنامه نبوده و در نتیجه به ایران این اجازه را نداده تا به حد کامل از منافع این توافق‌نامه به‌صورتی که باید بهره ببرد.»
 
 
 
در این باره توجه به چند نکته خالی از فایده نیست:
 
 
1. خوب است جناب ظریف روشن کنند با انواع کارشکنی‌ها و به‌خصوص طرح تحریم‌های جدید سنا، آمریکا دقیقا به کدام بخش از برجام در سطح عالی یا حتی متوسط پای‌بند بوده تا حداقل -نه مردم عادی بلکه- کارشناسان متوجه شوند به کدام بخش از برجام در سطح نازل پای‌بند بوده که اینگونه وزیر خارجه را به موضع‌گیری واداشته است؟!
 
 
 
۲. در مقابل، طرف ایرانی (بدون توجه به شروط رهبری) تمام تعهدات را در سطح عالی انجام داده و امروز با دستان خالی به انجام تعهدات آمریکا -آن‌هم در سطح نازل- چشم دوخته است.
 
 
 
۳. هنگامی که مهم‌ترین بخش برجام یعنی تحریم‌های بانکی کماکان پابرجاست و امکان هیچ‌گونه نقل و انتقال مالی را نداریم و حتی بودجه سفارتخانه‌های ایران «چمدانی» تحویل می‌شود و تحریم‌های جدید هم در راه است، یعنی آمریکایی‌ها هیچ بخش برجام را حتی در سطح نازل هم قبول ندارند.
 
 
 
۴. وقتی در برجام در سطح عالی امتیاز دادند و در حد نازل امتیاز گرفتند و اسم آن را بازی برد-برد گذاشتند، دیگر نباید منتظر نتایج «تقریبا هیچ» آن بود.
 
یعنی طرف آمریکایی عهدشکن از این پس با تحریم‌های متعدد، فقط شکل برجام را حفظ کرده و متن و روح آن را بی‌خاصیت خواهد کرد.

خبر توقف بازی برد-برد در سطح نازل! از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار