۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

واکنش به ادعاهای عربستان علیه ایران

خبر خوش برای پرسپولیسی ها

مدافع سابق استقلال خواستار محرومیت این باشگاه از پنجره نقل و انتقالات شد

چرا وضع مدیرعامل استقلال از پرسپولیس بدتر است

خسارت به اتومبیل آقای گل پرسپولیس

کد خبر: 327572 | تاریخ انتشار: ۶:۳۱:۳۹ - دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

جادوی اسرارآمیز پرسپولیس در دربی


جادوی اسرارآمیز پرسپولیس در دربی


 
در دو هفته‌ای که از این مسابقه گذشته، ابعاد مختلف آن مورد بررسی رسانه‌ها و هواداران قرار گرفته، اما به نظر می‌رسد یک نکته خرافی از داربی تهران ناگفته باقی مانده باشد؛ آنچه مربوط به تعداد بالای گل‌های زده پرسپولیس به دروازه شمالی ورزشگاه آزادی می‌شود.
 
12 گل از ۱۶ گل
فعلا در دهه۹۰ پرسپولیس و استقلال ۱۶بار به مصاف هم رفته‌اند که پرسپولیس پنج بار برده، استقلال چهار بار پیروز شده و هفت مسابقه هم به تساوی انجامیده است. در این مسابقات پرسپولیس ۱۶بار گل زده و استقلال هم ۱۷بار موفق به فتح دروازه حریف شده است. نکته جالب اینجاست که از بین ۱۶گل دهه نودی پرسپولیس در داربی، ۱۲گل وارد دروازه شمالی شده و بازیکنان این تیم فقط چهار بار توانسته‌اند دروازه جنوبی را باز کنند. ۱۲گل پرسپولیس به دروازه شمالی عبارتند از یک گل مرحوم نوروزی در داربی جام ولایت، سه گل ایمون زاید، دو گل محمد نوری و امید عالیشاه، تک‌گل علی علیپور، تک‌گل جری بنگستون، دو گل آخر داربی۸۲ توسط رامین رضاییان و محسن مسلمان، گل سروش رفیعی در داربی فصل گذشته و سرانجام گل علی علیپور در همین داربی آخر. چهار گلی که روی دروازه مقابل زده شده‌اند هم عبارتند از گل اول مرحوم هادی نوروزی در جام ولایت از روی نقطه پنالتی، دو گل مهدی طارمی در نیمه اول داربی۸۲ و گل دقیقه پایانی جلال حسینی در داربی پارسال.
 
 
 
رکورد هفت گله
پرسپولیسی‌ها از ۱۳بهمن۹۰ تا ۲۷فروردین۹۵، هشت بار برابر استقلال بازی کردند و هفت گل به این تیم زدند که هر هفت گل وارد دروازه شمالی شد! سرخپوشان به طور طبیعی ترجیح می‌دهند نیمه اول را مقابل سکوهای خودشان بازی کنند و نیمه دوم رو به دروازه شمالی یورش ببرند، اما در این داربی آخر آنها مجبور شدند بر خلاف همیشه بازی را از زمین مقابل شروع کنند. جالب است که این بار هم دروازه محبوب آنها در ضلع شمالی به دادشان رسید و پرسپولیس با یک گل در نیمه اول بازی را برد!

خبر جادوی اسرارآمیز پرسپولیس در دربی از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار