پایان مسابقات ۵۰۰ متر/ آغاز دور مقدماتی ۲۰۰ متر

۳۰۲ Found

کمالوند: مستحق کسب برد بودیم

فیروز کریمی: به رمالی و جادوگری اعتقادی ندارم

استقلال و راه‌آهن در فینال مسابقات باشگاهی پیشکسوتان

پیکان ۱_۱ صنعت نفت آبادان؛ آبادانی ها ترمز پیکان را کشیدند!

پیکان ۱ – صنعت نفت ۱ ؛ برزیلی‌ها ترمز پیکان را کشیدند

ویسی : در استقلال خوزستان می مانم

پیروزی گسترش مقابل استقلال خوزستان در وقت اضافه

ارسال دومین محموله فدراسیون فوتبال به کرمانشاه

۳۰۲ Found

گسترش فولاد ۲_۱ استقلال خوزستان؛ پیروزی در ثانیه های واپسین برای تبریزی ها

کد خبر: 327021 | تاریخ انتشار: ۱۶:۵۵:۲۴ - شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

حذف بی سر و صدای یک ستاره


حذف بی سر و صدای یک ستاره

مسعود شجاعی

مسعود شجاعی

به گزارش ورزش ۱۱، تیم ملی کشورمان این روز ها سخت در حال آماده سازی خود برای حضوری قدرتمند در جام جهانی ۲۰۱۸ است. یوز های ایرانی پس از صعودی مقتدرانه به روسیه تا به حال چند دیدار تدارکاتی را پشت سر گذاشته اند که آخرین آن هم پیروزی ۲-۱ مقابل پاناما بود.

کار لوس کی روش در آخرین اردوی تیم ملی با دعوت از بسیاری از بازیکنان شاغل در لیگ ایران و لژیونر های خار ج از کشور سعی در استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در جام جهانی است. نکته جالب آخرین  لیست تیم ملی  دعوت شدن پسر احمد رضا عابدزاده بود که اکثر رسانه های داخلی توجه ویژه ای به این موضوع داشتند.

اما در این اردو هم خبری از نام مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی در راه رسیدن به روسیه دیده نمی شود تا امید فوتبال دوستان ایرانی به حضور یکی از خوش تکنیک ترین  بازیکنان ایرانی شاغل در اروپا که ستاره تیمش نیز است کم رنگ تر شود. پسر آبادانی که بعد از پیوستن به لیگ یونان یک بار دیگر توانست فوتبال خود را به رخ همگان بکشد و کارلوس کی روش را متقاعد کند که او را به عنوان کاپیتان تیم ملی انتخاب کند.

 مسعود شجاعی یکی از اصلی ترین وزنه های تیم کی روش در مقدماتی جام جهانی محسوب می شود چرا که از تجربه بسیار بالایی در فوتبال اروپا وآسیا برخوردار  است و در اوج پختگی مسئولیت کاپیتانی تیم ملی را برعهده داشت. اما هجمه ها از سوی مسئولان فدراسیون علیه کاپیتان تیم ملی بعد از سعود تیم ملی به جام جهانی آغاز شد، پس از این که شجاعی پنالتی را در بازی با ازبکستان از دست داد در خارج از زمین و در روز دیدار ملی پوشان با رئیس جمهور  درخواست حضور  بانوان در استادیوم را داد  تا هتریکی بسیار ارزشمند تر برای مردم ایران بکند.

دیدار شجاعی با رئیس جمهور
دیدار شجاعی با رئیس جمهور

اما مشکل اصلی از مصاحبه جنجالی مسعود با یکی از خبر گذاری های خارج از کشور بود، جایی که او در مورد فساد و اتفاقات زشت در فوتبال ایران و به خصوص فوتبال پایه کشور صحبت کرد. قطعا این گفتگوی شجاعانه شجاعی اصلی ترین عامل حذف او از تیم ملی بوده است.اما بهانه اصلی فدراسیون نشینان برای گذر کردن از نام مسعود شجاعی بازی بود که او در لیگ اروپا مقابل تیمی از رژیم قاصب صهیونیستی انجام داد. اما چندی پیش از آغاز اردوی اخیر تیم ملی کریم انصاری فرد همبازی اسبق شجاعی در  پانینیوس در استوری اینستاگرامش خبر بازگشت مسعود به تیم ملی را داد ولی عدم حضور او در اردوی تیم ملی در این روزها نشان از حل نشدن مشکل مسعود دارد.

استوری کریم انصاری فرد
استوری کریم انصاری فرد

کارلوس کی روش که بار ها اعلام کرده بود که حتی در رئال مادرید هم اجازه دخالت در امور تیمش را به کسی نمیداده، به نظر می رسد در تیم ملی  ایران کمی منعطف تر در قبال در خواست های بالادستی های خودرفتار می کند، چرا که  مگر می شود مربی از روی آماده ترین بازیکن خود به راحتی بگذرد کند . البته شجاعی اولین بازیکنی نیست که از  حذف غیر حرفه ای در فوتبال رنج می برد،  درست در پیش از جام جهانی قبلی نیز همین بالا سر محمد رضا خلعتبری آماد.

به هر حال چیزی که واضح است، اگر قرار است بازیکنی برای دیدار با تیمی از رژیم صهیونیستی  محروم شود چرا  برای احسان حاج صفی چنین مشکلی پیش نیامده، اگر هم مشکل موضوعات اخلاقی است چرا بازیکنی که محروم است و کمتر کسی از مردم ایران بعد از اتفاقات اخیر دل خوشی از او  ندارد،  راست راست راه می رود و حضوری ثابت در ترکیب تیم ملی دارد.

کی روش و شجاعی
کی روش و شجاعی

البته به این موضوع هم باید اشاره کرد که آقای پر مدعای صدا و سیمایی نام مسعود شجاعی را از قسمت اخبار لژیونر های خبر گذاری خود هم حذف کرده است تا نشان دهد حذف شجاعی از فوتبال ایران پس از اتفاقات اخیر بسیار سازمان دهی شده تر از آن چیزی است که مردم فکر می کنند. البته شجاعی در مصاحبه جنجالی خود همه این اتفاقات را پیش بینی کرده بود. حذف یک ستاره……..

 

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار