۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 314337 | تاریخ انتشار: ۸:۴۷:۰۳ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

خوشرو:آمریکا با خروج از برجام بی اعتبار خواهد شد


خوشرو:آمریکا با خروج از برجام بی اعتبار خواهد شد


غلامعلی خوشرو شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با سی. ان. ان آمریکا افزود: آمریکا یک طرف از قراردادی است که بین گروه ۱+۵ و ایران تنظیم شده است. همه کشورها گفته اند که ایران به تعهداتش عمل می کند به جز آمریکا. این کشور می خواهد از این توافق خارج شود. این حقیقت است.
وی در پاسخ به اینکه آیا ایران دوباره درباره مساله هسته ای مذاکره خواهد کرد؟ ، گفت: ما دوسال مذاکره کردیم با دولت قبل و حالا دولت جدید آمریکا می گوید دوباره مذاکره شود.
سفیر ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: اگر آمریکا از این قرارداد بیرون رود دیگر چه اعتمادی هست که بتوان دوباره مذاکره کرد؟ نه ایران، نه هیچ کشور دیگری به واشنگتن اعتماد نخواهد کرد.
خوشرو در پاسخ به پرسش دیگری درمورد اینکه ترامپ دولت ایران را یک دولت غیر دموکراتیک می داند، گفت:‌ آقای روحانی در انتخاباتی که بیش از ۴۱ میلیون نفر شرکت کردند به ریاست جمهوری انتخاب شد و این انتخابات بدون شلیک حتی یک گلوله انجام گرفت.
وی تاکید کرد: ایران دموکراسی خود را دارد اما مشکل اینجاست که آمریکا و متحدانش نمی خواهند ایران دموکراتیک را ببینند و دولت ترامپ از سوی دیگر به کشورهایی که نه دموکراتیک هستند و نه صلح جو اسلحه می فروشد.
نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: ما فکر نمی کنیم وقتی ترامپ درباره آرامش قبل از طوفان صحبت کرد منظورش ایران بود.
خوشرو یادآور شد: دولت آمریکا طوفان های زیادی در منطقه ما ایجاد کرده و نتیجه فقط تخریب، عدم ثبات و از بین رفتن امنیت بوده است.
وی تاکید کرد: ترامپ به مردم آمریکا قول داده بود که در منطقه کاری نکند که فاجعه بار و هزینه بر باشد و ما امیدواریم که ایشان به قول خود عمل کرده و از چنین کاری پرهیز و در امور داخلی کشورهای منطقه ما دخالت نکند.
دونالد ترامپ بر اساس قانون کنگره آمریکا باید تا ۱۵ اکتبر(۲۳ مهر) گزارشی معتبر از پایبندبودن یا نبودن ایران به برجام ارائه کند. اظهارات مکرر ترامپ نشان از آن دارد که او می خواهد از تائید پایبندی تهران به برجام بر خلاف هشت گزارش پذیرفته شده آژانس بین المللی انرژی اتمی، خودداری کند.
در این صورت کنگره آمریکا ۶۰ روز فرصت خواهد داشت تا درباره تحریم هایی که بر اساس توافق برجام با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت لغو شده است، تصمیم گیری کند.

خبر خوشرو:آمریکا با خروج از برجام بی اعتبار خواهد شد از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار