۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

روحانی:مرحوم حاج مصطفی خمینی امید همه انقلابیون بود

پایان دومین جلسه رسیدگی به پرونده «حمید بقایی»

کابوس پرسپولیس در خط حمله

اعتراض رسمی استقلال به حکم محرومیت وریا

دستگیری سه سارق حرفه‌ای منزل

با کارت مترو سوار تاکسی شوید

۳۰۲ Found

وسواس و صدماتی که به روان خانم ها می زند

راه و روش فروش خودروی دست دوم

غرویان : باید از ناطق نوری و سید حسن خمینی در تصمیم‌گیری‌ها و تریبون‌های نظام استفاده کنیم

کد خبر: 277356 | تاریخ انتشار: ۵:۴۹:۵۶ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

دومین سالگرد توافق هسته‌ای فرصتی برای مقابله با سپاه!


دومین سالگرد توافق هسته‌ای فرصتی برای مقابله با سپاه!


پایگاه آمریکایی “الگماینر” (algemeiner)، با انتشار گزارشی در دومین سالگرد توافق هسته ای، از ضرورت مقابله با ایران سخن به میان آورده و ضمن مصاحبه با چهره های ضد ایرانی، این مناسبت را فرصتی برای تحریم سپاه پاسداران دانسته است.
 
 
در این گزارش که تحت عنوان “در حالی که ایران در دومین سالگرد توافق هسته ای به تندی از آمریکا انتقاد می کند، تحلیلگران نسبت به دستیابی این کشور به تسلیحات هسته ای در آینده، هشدار می دهند” منتشر شده است، می خوانیم:
«وزیر امور خارجه ایران، در دومین سالگرد توافق هسته ای، آمریکا را به تضعیف توافق متهم کرد. محمد جواد ظریف روز جمعه پس از حضور در نیویورک برای شرکت در نشست سازمان ملل متحد، عنوان کرد: “ما از تمامی طرف های توافق هسته ای انتظار داریم که به تعهداتشان پایبند باشند؛ اما آمریکا در حدی بسیار نازل به این توافق پایبند بوده و با رویکرد‌ها و سیاست‌های نادرست خود قادر به احترام و حمایت از روح این توافقنامه نبوده و در نتیجه به ایران این اجازه را نداده تا به حد کامل از منافع این توافقنامه به‌صورتی که باید بهره ببرد.”
 
 
 
مصاحبه با ظریف در نیویورک
 
 
 
مقامات دولت [آمریکا] هنوز اعلام نکرده اند که توافق هسته ای که ترامپ آن را “فاجعه بار” خوانده است بار دیگر تایید خواهند کرد یا خیر. خبرگزاری رویترز روز پنج شنبه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی عنوان کرد که ترامپ به احتمال زیاد پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید خواهد کرد و در عین حال انتقادهای اخیر خود به توافق را نیز تکرار خواهد کرد.
 
 
 
منتقدان توافق هسته ای می گویند که این توافق موجب تغییر توازن قدرت منطقه ای به نفع ایران بوده و ایران در پایان زمان توافق که نظارت های بین الملل از برنامه هسته ای این کشور برداشته خواهد شد، به تسلیحات هسته ای مسلح می شود.
 
 
“دیوید ایبسن، رئیس گروه “اتحاد علیه ایران هسته ای” (UANI)، مستقر در نیویورک، روز جمعه در مصاحبه با الگماینر می گوید: “توافق هسته ای با وعده های دروغین به افکار عمومی معرفی شد؛ از جمله اینکه این توافق، ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را تضمین خواهد کرد و به توسعه قدرت میانه رو ها در ایران می انجامد؛ اکنون با گذشت دو سال روشن شده است که این اظهارات بی اساس بوده است.”
 
 
 
این گروه در تلاش است از دومین سالگرد توافق هسته ای به عنوان ابزاری برای پیگیری قرار گرفتن سپاه پاسداران ایران در لیست سازمان های تروریستی استفاده نماید. این گروه می گوید باید اقدامات بیشتری برای محدود سازی سپاه پاسداران ایران در دستور کار قرار گیرد.
 
 
این گروه در حال حاضر مصرانه از دولت ترامپ می خواهد که توافق هسته ای را اصلاح کرده و مسیر ایران به سوی تسلیحات هسته ای را برای همیشه مسدود سازد.
 
 
 
“ایسبین” می گوید این مسئولیت آمریکا است که تضمین نماید برجام به مسیری برای دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای تبدیل نخواهد شد.
 
 
 
یکی از تحلیلگران اندیشکده “بنیاد دفاع از دموکراسی” در واشنگتن می گوید توافق هسته ای ایران را از فروپاشی اقتصادی نجات داد. باراک اوباما و جان کری فقط برای آنکه میراثی در سیاست خارجی برای خود ثبت نمایند، به مقامات ایران هر چه می خواستند، دادند. میراث آن ها ایرانی مسلح به تسلیحات هسته ای خواهد بود. اقدامات بی ثبات کننده ایران از جمله آزمایش های موشکی، مداخله در امور کشورهای همسایه و حمایت از گروه هایی مانند حزب الله لبنان، پس از توافق هسته ای افزایش یافته است.
 
 
 
اقدامات بدخواهانه ای که تا کنون از ایران دیده ایم با زمانی که ایران به هدف خود دست یافته و کشوری هسته ای شود، قابل مقایسه نخواهد بود. آن ها به تدریج تقلب خواهند کرد تا تمامی ملزومات تسلیحات هسته ای را به دست آورده و به کره شمالی دومی تبدیل شوند؛ اما یک کره شمالی قدرتمندتر و خطرناک تر.”»
 
 
 

خبر دومین سالگرد توافق هسته‌ای فرصتی برای مقابله با سپاه! از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار