۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

مورینیو: تساوی برابر بنفیکا هم می تواند رضایت بخش باشد

مهمترین اخبار ۸ ساعت گذشته

زیدان: بنزما می توانست نتیجه بازی را تغییر دهد

۳۰۲ Found

لئو در اندیشه هتریکی دیگر

خلاصه بازی: رئال مادرید ۱ – تاتنهام ۱

عقده گشایی کلوپ و شاگردانش در لیگ قهرمانان اروپا

خلاصه بازی: ماریبور ۰ – لیورپول ۷

صفحه نخست روزنامه های ورزشی چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

خلاصه بازی: آپوئل ۱ – دورتموند ۱

کد خبر: 313909 | تاریخ انتشار: ۹:۱۸:۳۸ - چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

روح دمیده شده چگوارا در چریکِ آلبی سلسته !


روح دمیده شده چگوارا در چریکِ آلبی سلسته !

لیونل مسی

لیونل مسی

به گزارش ورزش ۱۱، کسی سراغ چند هفته گذشته را نمی گیرد، ززمان به سرعت حرکت می کند و بعضی در حال و بعضی در آینده سیر می کنند، گذشته هرگز تغییر نخواهد کرد و همانند یک کتاب مصور در ذهن ها باقی خواهد ماند، اما به قول بزرگان و عرفا : گذشته چراغ راه آینده است!

 

هفته گذشته تیم ملی آرژانتین و ما قبل از آن را به یاد بیاورید، خط به خط منتقدین را به یاد بیاورید، روزهای سخت لئو را زیر هجمه های گاها درست و گاها غلط، تیتر های زرد و آتشینی که برای در هم شکستن جثه کوچک و البته دل بزرگ لئو به کار گرفته می شد، از نزدیک ترین های او تا دورترین دشمنان او، چیزی جز تضاد نخواهید دید!

خورخه سامپائولی
خورخه سامپائولی

 

خورخه پس از ۳۰ ثانیه زانو هایش شل شد و در دل خود آخرین جملاتش را برای وداع با آرژانتینی ها آماده کرده بود، با خود می گفت: تمام شد.. رویای آلبی سلسته را به گور خواهم برد.. و آرام بر روی نیمکت خود نشست؛ تمام این لحظات حالا آرام آرام در ذهن سامپائولی رژه می روند، از لحظه معارفه تا بوسه بر پیراهن آرژانتین و روزهای با لئو، او به پایان رسیده است..

 

لئو به چه می اندیشد؟ او هم مبهوت مانده و امید هایش از آرژانتین قطع شده است، با کسب حرف نمی زند و فقط می دود، جسه ی کوچکش برای تمام توانایی هایش هم خوانی ندارد! اکوادوری ها همانند گرگ های درنده او را احاطه کرده اند و مجال کوچک ترین حرکت را نمی دهند.. لئو هم با نا امیدی به نیمکت نگاه می کند و خورخه را می بیند.. خورخه سری به علامت شرمندگی تکان می دهد و مسی تنها تر از همیشه در خلا میان آسمان  و زمین راها می شود..

لیونل مسی
لیونل مسی

 

پلک هایش آرام آرام بهم می خورند، کسی حتی نگاه به چشم هایش نمی کند، می دانند که لئو برای بزرگ ترین ها پیراهن آرژانتین را بر تن کرده است! نه برای مغلوب ماندن! او قله های بزرگی را می بیند که تنها چشم های تیزبین او قادر به چنین وسعت بازی از بینش هستند، نه کس دیگر ! او نمی خواهد بازنده باشد.. پس بازوبندش را محکم تر بست و خورشید آلبی سلسته را بار دیگر نگاه کرد.. ندای درون قلبش را احساس کرد، پپ ارنستو به او می گفت: زمانی که مرده ام وقت برای خواب بسیار است .. پس بیدار می مانم!

چگوارا
چگوارا

 

لئو چشم هایش را باز کرد، خورشید خاموش شد و زمان دچار ایست قلبی شد! او را اراده کرده بود تا با تمام معادلات طبیعی و غیر طبیعی بجنگد، پس چه انتظاری می توان داشت؟ مگر سرش را با گیوتین از تن جدا می کردند تا او دست از آمال هیولایی اش دست بردارد!

 

لئو بر هم ریخت.. بر هم ریخت تمام آنچه را که مقدر شده بود تا او سرافکنده باشد و بار دیگر ثابت کرد که تقدیر دست نوشته ای ساده برای تغییرات خواهد بود! هنگامی که بند کفش هایش را می بست این مسی بود که فقط چاکرا های ارتباطی اش با کائنات دقیق و منظم کار می کرد!

لیونل مسی
لیونل مسی

 

سرانجام لیونل مسی  دست به انقلاب زد، البته او انقلاب را از اجداد خود به ارث برده است! از چگوارا فقید، او دل به دریا زد و در برابر دشمنان هنگامی که زمان زانو زدنش فرا رسیده بود، سینه ستبر کرد و به دلشان رخنه کرد تا امروز مردمان سرزمین خورشید، آقتابی دیگر را در آسمان آمریکای جنوبی نظاره کنند و دست بر شانه هم بگذارند و در کمال اتحاد بگویند او مسی است که لباس چگوارا را بر تن کرده است.

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار