۳۰۲ Found

ستاره ایرانی یک گام تا حضور در بوندسلیگا

فوق ستاره تیم معروفش را ترک می کند

عجیب‌ترین اتفاق برای" ستاره پرسپولیس " در بازی ملی

دیدید تقصیر روزبه چشمی نبود

قرارداد عجیب ساناک با استقلال

جملاتی که ازدواج را به خطر می‌اندازد!

۳۰۲ Found

فال روز (۲۵ آبان-۱۶ نوامبر)

عناوین روزنامه های امروز ۹۶/۰۸/۲۵

عناوین روزنامه های ورزشی ۹۶/۰۸/۲۵

۳۰۲ Found

کد خبر: 277406 | تاریخ انتشار: ۷:۲۵:۰۱ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

سنت پرتاب قربانی به دهانه آتشفشان


سنت پرتاب قربانی به دهانه آتشفشان

در جریان آئین مذهبی کاسادا در اندونزی، پیروان آئین هندو نذورات خود را به دهانه کوه آتشفشانی برومو پرتاب می کنند. روستاییان محلی هم گاه از فرصت استفاده می کنند و در دهانه آتشفشان منتظر می مانند تا نذورات را جمع آوری کنند.

در ارتفاعات جاوا در اندونزی، پیروان دین هندو در ارتفاع ۴۰۹۵ متری از سطح زمین بر روی کوه برومو جمع می‌شوند تا آیین دینی یادنیا کاسادا را بررگزار کنند.

این مراسم آیینی جشنی است که مردم قوم تنگری از اخلاف شاهزاده ماجاپاهیت در قرن سیزدهم برگزار می‌کنند و یک ماه طول می‌کشد. در روز چهاردهم جشن، تنگری‌ها بر فراز کوه می‌آیند و پیش کش و قربانی خود برای خدایان از گوسفند، بز، مرغ و جوجه، برنج و میوه و سبزیجات و دیگر مواد غذایی را به دهانۀ کوه آتشفشان پرتاب میکنند و به این ترتیب برای خدایان خود قربانی میکنند.

ریشۀ این مراسم آیینی به قرن پانزدهم بر میگردد، یعنی زمانی که شاهزاده ای به اسم “رورو آنتنگ” شروع به گسترش قلمرو پادشاهی خود و همسرش “جوکو سگر” کرد. بر اساس افسانه‌ها این زوج که فرزندی نداشتند از خدایان ساکن در کوه آتشفشان خواستند که به آنها فرزندانی عطا کند. خدایان به آنها گفتند ۲۵ فرزند به آنها خواهند بخشید به شرط آنکه آخرین فرزند را در دهانۀ کوه آتشفشان برومو قربانی کنند. از آن زمان سنت پرتاب کردن قربانی به دهانۀ کوه آتشفشان  در میان مردم قوم تنگر باقی مانده است و آنها برای راضی کردن خدایان پیشکشهای خود را به این کوه می‌آورند.

خبر سنت پرتاب قربانی به دهانه آتشفشان از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار