مسابقات تیراندازی با کمان مرحله دوم رنکینگ کشوری

دیبالا رونالدو را به مسی ترجیح داد تا کلید حضور در رئال مادرید را بدست بیاورد!؟

۳۰۲ Found

پیروزی پسران گلبالیست ایران برابر عراق

آنتونیو کونته: بارسلونا را با ۱۲۰% توان می بریم

ثبت نام ۸ کاندیدا برای ریاست فدراسیون ورزش های معلولان

نگاه یکسان به تمامی باشگاه‌های داخلی/ لزوم حفظ حامیان مالی کشتی

فن خال: سبک بازی منچستر مورینیو ملال آور است

حکایتی غریب از فوتبال و فساد و بی اخلاقی!

سردار کجا و صلاح کجا!!

برنامه های مالک سپیدرود برای بقا در لیگ برتر

۳۰۲ Found

کد خبر: 303150 | تاریخ انتشار: ۳:۴۹:۴۶ - شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قصر سفید، سگ وفادار، اسب نمادین و خیابان‌های بی نام و نشان!


قصر سفید، سگ وفادار، اسب نمادین و خیابان‌های بی نام و نشان!

  • #قصر
  • #سفید
  • #سگ
  • #وفادار
  • #اسب
  • #نمادین
  • #خیابان‌های
  • #بی
  • #نام
  • #نشان

ترکمنستان برای نخستین بار میزبان رویداد بزرگی است، رویدادی که کل کشور را تحت تأثیر خود قرار داده است.


پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا و اقیانوسیه از امروز (شنبه) آغاز و ۵ مهرماه به پایان می‌رسد. البته افتتاحیه این مسابقات به صورت رسمی فردا خواهد بود. کشور توسعه یافته ترکمنستان برای نخستین بار میزبان یک رویداد تقریبا بزرگ است. حداقل برای این کشور رویداد بزرگی با تجربه‌های زیاد همراه خواهد بود.

 

ساخت دهکده بی‌نظیر
پس از اینکه ترکمنستان به عنوان میزبان مسابقات انتخاب شد، همه عوامل ورزش این شهر و مسئولان رده بالای سیاسی دست به دست هم دادند تا بتوانند علاوه بر ساخت دهکده بازی‌ها میزبان خوبی برای شرکت کننده‌ها باشند. شاید بسیاری از کشورها تصور نمی‌کردند که ترکمن‌ها بتواند امکانات خوبی فراهم کنند، اما هر کسی که وارد دهکده مسابقات می‌شد به خوبی شاهد تلاش گسترده آنها می‌شد. ترکمنی‌ها دهکده بسیار زیبایی ساخته‌اند که همانند شهر عشق آباد همه ساختمان‌ها از نمایی سفید رنگ برخوردار است، به طوری همه تصور می کنند وارد قصر سفید یا شهر سفید رنگی شده‌اند.

 

 

شب‌ها دهکده تغییر می‌کند!
خیابان‌های تمیز و البته زیبا و پر زرق و برقی که نگاه همه حاضران را به خود جلب کرده است. دهکده بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی مانند شهر کوچکی می‌ماند که همه امکانات را در آن جای داده است. هتل‌هایی با سرویس دهی مناسب، حضور عوامل متعدد امنیتی برای ایجاد نظم و … در دهکده مسابقات دیده می‌شود. زمانی که شب فرا می‌رسد همه ساختمان‌ها با نور پردازی فوق‌العاده نقش زیبایی به خود می‌گیرند، به خصوص ورزشگاه افتتاحیه مسابقات. وقتی شب فرا می‌رسد گویا دهکده نیز رنگ و بوی دیگری به خود می‌گیرد.

 

مشکلی به نام فیلتر
شب‌ها هوا به قدری خنک است که همان روز حضور ورزشکاران در دهکده، شاهد قدم زدن بسیاری از مربیان و ورزشکاران در این محل بودیم. تا اینجای کار به نظر همه چیز فوق‌العاده می‌رسد، اما نقطه ضعف‌های برگزار کننده گان مسابقات کمی خوبی‌های میزبان مسابقات را زیر سوال برده است. به دلیل قوانین امنیتی این کشور، برخی از صفحات مجازی فیلتر بوده و از همان ابتدا همه را با مشکل روبه‌رو کرد. اعتراض سرپرستان تیم‌های رسانه‌ای باعث شد تا برخی از صفحات از فیلتر خارج شوند، اما این موضوع تنها مشکل مسابقات نیست اینترنت ضعیف مسابقات و حجم استفاده از آن باعث کندی سرعت شده و خیلی‌ها به خصوص خبرنگاران را برای ارسال خبر و تصاویر با مشکل روبه‌رو کرده است.

خیابان های دردسرساز
یکی دیگر از مشکلات بزرگ دهکده بازی‌ها، عدم نامگذاری بسیاری از خیابان‌هاست، به طوری که شبیه بودن ساختمان‌ها و خیابان‌ها بسیاری از ورزشکاران و خبرنگاران را به درسر انداخت. نبود وسایل نقیله به تعداد کافی نیز در روز اول باعث می‌شد تا حاضران مسافت زیادی را برای رفتن به رستوران‌ها و دیگر مکان‌ها طی کرده و سپس پیدا کردن هتل محل اقامت کار دشواری می‌شد. شاید این سوال پیش بیاید که عوامل زیادی در جای جای خیابان‌ها و کوچه‌های دهکده برای راهنمایی کردن افراد حضور دارند، اما این تعداد به زبان انگلیسی احاطه نداشته و برخی نیز متوجه نمی‌شوند که ورزشکاران و خبرنگاران چه سوالی می‌پرسند. ضمن اینکه اگر خیابانی نامگذاری شده باشد، تابلوی انگلیسی کمتر دیده شده و بیشتر به زبان ترکمنی است. البته نباید فراموش کرد که رفتار بسیاری از آنها خوب بوده و تاکنون برخورد غیرمتعارف حداقل تا دومین روز بازی‌ها دیده نشده است.

حفظ سنت و سگ وفادار!
مسئله بعدی، استفاده از سنت‌های این کشور است، به طوری که وقتی در دهکده بازی‌ها قدم می‌زنیم، زنان و مردانی را مشاهده می‌کنیم که لباس‌های سنتی را برتن کرده تا به همه فرهنگ کشورشان را نشان دهند. زنان از لباس های بلند و بعضا از روسری‌های سنتی استفاده می‌کنند که متمایز از دیگران شهروندان خود هستند. مسئولان برگزار کننده مسابقات از «ویپالی» به عنوان نماد مسابقات یاد کرده‌اند. ویپالی که یک سگ محلی ترکمن است، در زبان محلی معنای دوست وفادار دارد. با این حال، ترکمن‌ها به داشتن اسب‌هایی با نژاد برتر معروف هستند، به همین دلیل سر در بسیاری از ساختمان ها نماد اسب دیده می‌شود.

 

 

فعالیت گسترده دانشجویان
نکته دیگر، مشغول به کار شدن بسیاری از دختران و پسران دانشجو در دهکده است. دانشجویان یا فارغ التحصیلانی که زبان انگلیسی را کمی مسلط بوده و سعی می‌کنند با استفاده از دانش خود کارهای اداری را تسریع ببخشند. فردا افتتاحیه رسمی این مسابقات است و ترکمنستان شاهد برگزاری رویدادی است که تاکنون آن را تجربه نکرده بود.

قصر سفید، سگ وفادار، اسب نمادین و خیابان‌های بی نام و نشان!
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار