واکنش گرشاسبی به شایعه موافقت وزیر با استعفای طاهری

چرا سانچز برای گلزنی اینگونه بی تابی کرد؟

تاج: امارات و قطر هم به عربستان پیوسته‌اند تا در تهران بازی نکنند

آیا طاهری از کادر مدیریتی پرسپولیس کنار گذاشته شده است؟

۳۰۲ Found

جماعتی در اختیار کمیته انضباطی باشگاه سپیدرود قرار گرفت

ادعای عجیب مارکا علیه رونالدو، او مشتری ندارد!

خلاصه بازی: آرسنال ۲ – تاتنهام ۰

شوک به میلان وارد شد؛ لی یونگ هونگ کلاهبردار است!

آرسن و آرسنال فاتح دربی لندن

تاج: امیدواریم میزبانی ما مقابل تیم‌های عربستانی رأی بیاورد

قانون بازنشستگی شامل حال من نمی‌شود/ کار بی نظیری انجام دادیم

کد خبر: 327980 | تاریخ انتشار: ۵:۰۲:۳۹ - سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قوانین جدید کشتی تا پایان ۲۰۱۸ لازم الاجراست/ وجود نقاط ضعف و قوت


قوانین جدید کشتی تا پایان ۲۰۱۸ لازم الاجراست/ وجود نقاط ضعف و قوت

  • #اتحادیه جهانی کشتی
  • #محمد ابراهیم امامی
  • #کشتی
  • #کمیته داوران

رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی گفت: اجرای قوانین جدید با نظر اتحادیه جهانی تا پایان سال ۲۰۱۸ لازم الاجرا و غیر قابل تغییر است.


 

 

محمد ابراهیم امامی یکی از داوران المپیکی کشتی ایران با بیان اینکه قوانین جدید دارای نقاط ضعف و قوت مختلفی است به خبرنگار ورزشی گفت: تغییراتی که از سوی اتحادیه جهانی در بحث قوانین داوری کشتی اعمال شده، هم دارای نقاط ضعف و هم با نقاط قوت همراه است. طبیعتا کاستی های موجود باید برطرف شود که البته این قوانین تا پایان سال ۲۰۱۸ هیچ تغییری نخواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: بسیاری از انتقادات به بحث تغییر نحوه وزن کشی کشتی گیران بر می گردد که البته این انتقادات نیز در برخی موارد به جا و در برخی موارد با توجیه از سوی اتحادیه جهانی روبرو شده است. اینکه طبق قوانین جدید، کشتی گیران باید صبح روز مسابقات وزن کشی کنند و دوباره فردای آن روز هم روی باسکول وزن کشی بروند، دلیل دارد و توجیه آن هم جلوگیری از کاهش وزن بی رویه و مخرب کشتی گیران است.

 

رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی ادامه داد: البته قانون برای کسانی که به راحتی سر وزن می رسند و کار خاص و طاقت فرسایی برای وزن کشی ندارند، هیچ سختی و مشکلی نخواهد داشت، اما کشتی گیرانی که باید وزن زیادی کم کنند با این قانون به مشکل می خورند. طبیعتا بسیاری از کشتی گیران هم در دسته دوم قرار دارند و همین موضوع باعث برخی مشکلات برای کادر فنی و کشتی گیران شده است.

 

امامی افزود: کشتی گیرانی که رژیم غذایی خاصی دارند مجبورند حداقل ساعت ۴ صبح از خواب بیدار شوند و روند و اقدامات کاهش وزن را آغاز کنند تا بتوانند چند ساعت بعد روی باسکول وزن کشی بروند. همین موضوع باعث می شود تا آنها از شب قبل با استرس وزن کم کردن و آغاز مسابقات و سر وزن رسیدن همراه شوند و اصلا خواب و استراحت مفیدی نداشته باشند.

 

وی این مساله را به ضرر سلامت روحی و جسمی کشتی گیران خواند و گفت: بی خوابی و استرس به تنهایی می تواند روی عملکرد کشتی گیران تاثیر منفی داشته باشد و سلامت آنان را تحت تاثیر قرار بدهد. حال در نظر بگیرید که یک بار دیگر هم باید در روز دوم وزن کشی انجام شود که این موضوع هم چندان برای کشتی گیران راحت و باورپذیر نیست.

 

داور المپیکی کشتی ایران به برخی نقاط قوت و مثبت تغییر قوانین نیز اشاره کرد و گفت: افزایش اوزان و برگزاری مسابقات در ۱۰ وزن یکی از نکات مهم و مثبت تغییرات اعمال شده از سوی اتحادیه جهانی است که مطمئنا با تاثیر خوبی همراه خواهد بود. اینکه با افزایش اوزان، فاصله به وزن های قبلی کمتر شده و کشتی گیران می توانند به راحتی در هر وزنی که شرایطش را دارند کشتی بگیرند از نکات مثبت قوانین جدید است.

 

امامی در پایان خاطر نشان کرد: این قوانین تا پایان سال ۲۰۱۸ بدون هیچ تغییری باید اجرا شود، اما در این مدت تمامی کشورهای صاحبنام و کرسی در اتحادیه جهانی می توانند با تهیه گزارش و مستندات نسبت به نقاط ضعف و قوت قوانین جدید اقدام کنند. طبیعی است که اتحادیه جهانی هم با توجه به آزمایشی بودن بسیاری از موارد مذکور تا پایان سال ۲۰۱۸ نسبت تغییر احتمالی به تصمیماتش، عمل خواهد کرد.

قوانین جدید کشتی تا پایان ۲۰۱۸ لازم الاجراست/ وجود نقاط ضعف و قوت
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار