۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

سید بندی جام جهانی؛ پرو یا نیوزلند صعود کدام برای ما بهتر است؟!

عبادی‌پور باارزش‌ترین بازیکن زمین شد

اوون: انگلیس نسبت به گذشته افت کیفی داشته است

صفحه نخست روزنامه های ورزشی پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶

مهمترین اخبار ۸ ساعت گذشته

عذرخواهی ده روسی از بازیکنان سوئد

۳۰۲ Found

کیهیل: هنوز هم حس روزهای اول حضور در تیم ملی را دارم

الیور کان: ناراحت کننده است که بوفون را در جان جهانی نمی بینیم

۳۰۲ Found

کد خبر: 317461 | تاریخ انتشار: ۲۰:۰۸:۰۹ - پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

لیگ برتر ایران؛ از خودزنی تا صدر


لیگ برتر ایران؛ از خودزنی تا صدر


به گزارش ورزش ۱۱،  لیگ برتر ایران این روز ها به رئز های گرم خود نزدیک می شود. قطعا در سال منتهی به جام جهانی بازیکنان سعی می کنند بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند تا شاید همراه با کاروان تیم ملی راهی روسیه شوند. اما این روز ها بیشتر از این که از فوتبال زیبا در لیگ خود لذت ببرین از حاشیه های زیاد تیم ها رنج می بریم. تقریبا بیشتر تیم های لیگ کشورمان سرشان با مسائل مخطلفی به غیر از فوتبال داخل چمن گرم است و باید به کی روش حق داد تا به بازیکنان توسیه کند فوتبالشان را در خارج از ایران دنبال کنند.

از پرسپولیس شروع می کنیم، قرمز های پایتخت با روی کار آمدن دکتر طاهری به عنوان سرپرست با برنامه ریزی خوب و هدف مندی در انتخاب سر مربی و بازیکن عمل کردند و توانستند پس از سال ها دوباره به روز های اوجشان بازگردند. اما به یک باره در یکی دو روز باقی مانده به بازی سرنوشت ساز این تیم در نیمه نهایی آسیا باشگاه به خاطر  سهل انگاری مهاجم اول خود ۲ پنجره از نقل و انتقالات محروم می شود و بازیکن مذکور نیز ۴ ماه از حضور در زمین فوتبال منع می شود. همین ها باعث شد تا تمامئ ارزوهای هواداران سرخ برای ایستادن بربام آسیا ر باد برود. حواشی بازیکنان این تیم و کار هایشان پس از بازی رفت در دبی هم که جای خود دارد. واقعا جای تاسف دارد بازیکنی که باعث این همه اتفاق بد شده و جریمه سنگینی برای باشگاه به ارمغان آورد خیلی راحت جلوی دوربین تلوزیونی از خیریت حرف می زند و به اردوی تیم ملی دعوت می شود.

مهدی طارمی
مهدی طارمی

حالا به سراغ دیگر باشگاه بزرگ پایتخت استقلال  می رویم،آبی های پایتخت برخلاف رقیب دیرینه خود چندان ثباتی در کادر مدیریتی نداشت تا این تیم در چند سال اخیر عملکرد خوبی نداشته باشد. از روی کار آمدن منصوریان تحت فشار لیدر ها تا برکناری او توسط فشار هواداران را که گذر کنیم. می رسیم به داستان های هشت شاکی و شکایت این بازیکن از باشگاه و ماجرای بازیکنی که قرار بود نیمار ایران شود اما راه و رویه ای پیام صادقیانی در پیش گرفت. این ها همه عواملی هستند که تا اینجای لیگ مانع از این شده که هواداران آبی یک آب خوش از گلویشان پایین برود.

مهدی قائدی - مجتبی جباری
مهدی قائدی – مجتبی جباری

تراکتورسازی تبریز هم که در این چند وقت نمونه خاصی از خود زنی محسوب می شود. از ضعف مدیریتی گرفته تا عدم تمدید با نام های بزرگ تیم که می توانستند در این فقدان بازیکن در تیم بمانند گرفته تا در گیری صادقی و حاتمی که موجب محرومیت چند هفته ای مهاجم اول تبریزی ها شد. اما جدید ترین ورژن شیه و درگیری در لیگ را هم می توانید در نیمکت این تیم مشاهده کنید جایی که کاپیتان تیم برای یکی از جوانان چاقی می کشد و باعث جراحت او می شود و بهد جلوی دوربین می گوید که ما با هم دوستیم. واقعا جای سوال دارد که اگر دوست بودید و همه چیز خوش و خرم بود چرا ۲ ماه محروم شدید؟

مهدی کیانی
مهدی کیانی

وضعیت در سایر تیم های لیگ هم بهتر از این نیست. از استقلال خوزستان گرفته که هر هفته بازیکنانش برای نگرفتن مطالبات سر تمرین ظاهر نمی شوند گرفته تا نیمکت نفت تهرانی که به واسطه مدیرانی آماتور وسیله ای شده برای به بازی گرفتن نام های بزرگ فوتبال ایران.

اما در این بین هستند تیم هایی که به واسطه کنترل حواشی توانسته اند در اوج ارامش بهترین عملکرد و کیفیت خود را به نمایش بگذارند. پارس جنوبی جم با مهدی تار تار که از دسته یک آمد، باشگاهی در شهری کوچک که به واسطه وضعیت خوب مالی و مدیریت خوب که از ابتدای بازی ها پشت کادر مربیگری خود در امد حالا جزو بالا نشینان جدول محسوب می شود.

دیگر تیمی که این روز ها در لیگ برتر قابل احترام است. پیکانی است که امروز با مجید جلالی به ششمین برد متوالی خود دست یافت. کنترل خوب آقا معلم بر روی حوادث تیمش باعث شد تا تیمش پس از گذشت ۱۰ هفته به صدر جدول برسد.از جمله کار های خوب جلالی در این فصل نیمکت نشین کردن صادقی ات که چند هفته پیش با درگیری مقابل حاتمی تنها حاشیه تیمش را رغم زده بود.

 امیدواریم فوتبال کشورمان کمی رنگ و بوی حرفه ای گری به خود بگیرد تا شاهد از فوتبال زیبا لذت ببریم.

 

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار