مهمترین اخبار ۸ ساعت گذشته

پایان مسابقات ۵۰۰ متر/ آغاز دور مقدماتی ۲۰۰ متر

۳۰۲ Found

کمالوند: مستحق کسب برد بودیم

فیروز کریمی: به رمالی و جادوگری اعتقادی ندارم

استقلال و راه‌آهن در فینال مسابقات باشگاهی پیشکسوتان

پیکان ۱_۱ صنعت نفت آبادان؛ آبادانی ها ترمز پیکان را کشیدند!

پیکان ۱ – صنعت نفت ۱ ؛ برزیلی‌ها ترمز پیکان را کشیدند

ویسی : در استقلال خوزستان می مانم

پیروزی گسترش مقابل استقلال خوزستان در وقت اضافه

ارسال دومین محموله فدراسیون فوتبال به کرمانشاه

۳۰۲ Found

کد خبر: 327566 | تاریخ انتشار: ۶:۲۷:۲۳ - دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

نامه وزارت ورزش به روسای بازنشسته فدراسیون‌ها برای ترک مسئولیت


نامه وزارت ورزش به روسای بازنشسته فدراسیون‌ها برای ترک مسئولیت

  • #بازی های آسیایی
  • #سید محمد شروین اسبقیان
  • #وزارت ورزش و جوانان

به گفته رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها، موضوع از طرف وزارت ورزش به روسای بازنشسته فدراسیون‌ها اطلاع داده شده است.


 

 

سیدمحمدشروین اسبقیان با تاکید بر جایگاه افراد بازنشسته خاطرنشان کرد: افراد بازنشسته در حوزه های مختلف و به خصوص ورزش همیشه تاثیرگذار بوده اند اما به هر حال قانون منع به کارگیری بازنشستگان از طرف سازمان بازرسی کل کشور ابلاغ شده است و بر اساس آن این افراد باید کنار رفته و جایگاه را به چهره های جوان تر بدهند.

 

وی با بیان اینکه در عین حال نباید استفاده از تجربیات بازنشستگان نادیده گرفته شود، ادامه داد: این پیش بینی شده است که از افراد بازنشسته که دارای مدرک کارشناسی به بالا هستند به عنوان مشاور در نهادهای مختلف ورزشی استفاده شود. این راه کاری است که برای بهره گیری از تجربه های افراد بازنشسته در نظر گرفته شده شخصا هم زمانی از این همین ماده قانونی استفاده کرده و چند نفر را به عنوان مشاور در کنار خود داشتم.

 

رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون ها با تاکید بر اینکه در رابطه با منع به کارگیری افراد بازنشسته و لزوم به کار رفتن این دسته از افراد از مسئولیت هایی که در ورزش دارند، نامه نگاری لازم با چند فدراسیون شده است، تصریح کرد: به روسای فدراسیون هایی که شامل حال این قانون می شوند موضوع را به صورت مکتوب اعلام کرده ایم تا در راستای اجرای آن ترک مسئولیت کنند. برخی از این افراد پیش از این مجوزهایی را برای ادامه فعالیت گرفته بودند اما شرایط فرق کرده است، تعدادی بازنشسته داریم که ایثارگر بودند و بر اساس این قانون مجوز فعالیت گرفتند. فقط این دسته از افراد مستثنی هستند، افرادی که چنین شرایطی (ایثارگری) ندارند و بازنشسته هستند نمی توانند مسئولیت داشته باشند.

 

اسبقیان یادآور شد: معتقدیم حرمت افراد بازنشسته باید حفظ شود. نظر وزارت ورزش و شخص وزیر نیز همین است اما مقید به اجرای قانون هستیم. به هر حال احترام به قانون جزو وظیفه همه ماست. باید آن را مراعات و رعایت کنیم و اینگونه فرصت را به چهره های دیگر بدهیم تا ورزش بتواند روند خوب خود را طی کند به خصوص که ما بازی های آسیایی و المپیک را در پیش داریم و نباید تحت تاثیر اینگونه مسائل قرار داشته باشیم.

 

رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون ها در مورد اینکه اگر افراد بازنشسته ترک مسئولیت نکنند چه واکنشی از طرف وزارت ورزش دیده خواهد شد؟، گفت: بالاخره حرکت برخلاف قانون به صلاح هیچ فردی نیست باید از قانون تمکین کرد. این وظیفه ماست. وزارت ورزش در این زمینه پیگیری لازم را کرده و اقدامات را در زمان خود انجام می دهد. اجرای قانون در اولویت کار است و بر همین اساس موضوع را به صورت مکتوب به فدراسیون ها اعلام کرده ایم.

نامه وزارت ورزش به روسای بازنشسته فدراسیون‌ها برای ترک مسئولیت
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار