کد خبر: 277360 | تاریخ انتشار: ۵:۵۴:۲۰ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

نامه ۶ کشور عربی به فیفا برای گرفتن امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از قطر


نامه ۶ کشور عربی به فیفا برای گرفتن امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از قطر

جام جهانی 2022

جام جهانی ۲۰۲۲

به گزارش ورزش ۱۱،  تنش‌های سیاسی بعد از بروز اختلاف میان قطر، همسایگان عربی‌اش و چند کشور آفریقایی همچنان ادامه دارد و به روابط ورزشی میان این کشورها هم کشیده شده است.

حالا ۶ کشور عربی که ماه گذشته روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده‌اند، از فیفا درخواست کرده‌اند که امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را از قطر بگیرند و آن را تهدید به تحریم هم کرده‌اند.

عربستان سعودی، یمن، موریتانی، امارات، بحرین و مصر با ارسال نامه‌هایی به فیفا از نهاد حاکم بر دنیای فوتبال درخواست کرده‌اند که میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را لغو کند.

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا در این خصوص به سایت سوئیسی The Locals گفت: این کشورها به فیفا در خصوص خطراتی که امنیت و جان هواداران و بازیکنان را در کشوری که مهد و قلعه تروریسم است، نگران می‌کند.

اینفانتینو در ادامه عنوان کرد که این کشورها با استناد به بند ۸۵ قوانین فیفا که اجازه تغییر میزبان جام جهانی در شرایط اضطراری را می‌دهد، درخواست کرده‌اند که امتیاز میزبانی را از کشوری که او با به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند، بگیرند.

از ۶ کشوری که از فیفا تقاضا کرده‌اند قطر از میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ محروم کند، تنها سه کشور – عربستان سعودی، امارات و مصر – تا به حال توانسته‌اند جواز حضور در جام جهانی را کسب کنند که آخرین آنها عربستان بود که سال ۲۰۰۶ این کار را انجام داد.

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار