نبوغ یا تلاش؛ سرانجام کدامیک پیروز خواهد شد؟!


نبوغ یا تلاش؛ سرانجام کدامیک پیروز خواهد شد؟!

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی

به گزارش ورزش ۱۱، مقایسه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی تبدیل به یک داستان همیشگی شده است و شاید بعد از اینکه این دو بازیکن کفش های خود را آویزان  و از دنیای فوتبال نیز خداحافظی کنند،  همچنان ادامه پیدا کند. این دو بازیکن نه تنها که در حال حاضر به عنوان بهترین بازیکنان جهان مطرح هستند، بلکه در میان بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال نیز قرار می گیرند. اما باید دید که کدامیک از آنها عملکرد بهتری در ۱۲ ماه گذشته داشته اند؟!

 

آمار فردی می تواند به وضوح  عملکرد یک بازیکن در ۱۲ ماه گذشته را نشان دهد، اما موفقیت های تیم نیز در این بین سهم زیادی را دارد. بسیار واضح است که در سطح تیمی کریستیانو رونالدو در سال گذشته در مکان بالاتری قرار می گیرد. رونالدو که توانست در فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا ۲ گل به ثمر برساند و به همراه کهکشانی ها برای دومین سال پیاپی جام قهرمانی این رقابتها را بالای سر ببرد. او همچنین توانست به همراه تیمش در سال گذشته فاتح لالیگا و سوپر کاپ اسپانیا شود. اما لیونل مسی در فصل گذشته در تیم بارسلونا تنها توانست در کوپا دلری قهرمان شود.

 

در سطح بین المللی هر دو بازیکن توانستند تیم ملی های خود را به جام جهانی ۲۰۱۸ برسانند، هرچند که در این راه متحمل شکست های جزئی نیز شدند. مسی ۳۰ ساله توانست با هتریک در مقابل اکوادور یکی از درخشان ترین بازی های خود را در سطح ملی انجام دهد.

 

در اروپا رونالدو توانست با هتریک در بازی مقابل جزایر فارو توانست تعداد گل های خود را در مقدماتی جام جهانی قاره اروپا به عدد ۲۹ برساند و  عنوان گلزن ترین بازیکن این رقابتها را از آن خود کند. همچنین او توانست پله ستاره برزیلی را در جدول گلزنان ملی را پشت سر بگذارد.

 

در سطح تیمی رونالدو به وضوح بهترین بازیکن جهان است، او توانسته در سال های حضورش، عناوین زیادی را برای لوس بلانکوس به دست بیاورد، اما نمی توان از تاثیر مسی در لالیگا برای بارسلونا چشم پوشی کرد.

آمار مسی
آمار مسی

 

مسی آرژانتینی در سال گذشته آمار بهتری در گلزنی نسبت به رونالدو ارائه داد. مسی توانست ۵۱ گل در ۵۵ دیدار به ثمر برساند، این در حالیست که رونالدو پرتغالی ۴۵ گل در ۵۱ دیدار به ثمر رساند. همچنین مسی توانست در ۳۲ دیدار در لالیگا ۳۷ گل به ثمر برساند که این آمار گلزنی ، ۱۶ گل رونالدو در ۲۵ مسابقه را تحت الشعاع قرار می دهد.

آمار رونالدو
آمار رونالدو

 

گرچه آمار فردی لیونل مسی در سال گذشته از رونالدو بهتر بوده، اما نمی توان موفقیت های رونادو را همراه با رئال مادرید نادیده گرفت. هر دو بازیکن سال فوق العاده ای را پشت سر گذاشته اند و توانسته اند رقابت خوبی باهم داشته باشند. آنها هنوز برای ادامه دادن این رقابت تلاش می کنند، اما باید سبک متفاوت بازی رونالدو و مسی توجه نمود.

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است