دایی: باید کار را در نیمه اول تمام می کردیم

مصدومیت پائولینیو چندان جدی نیست

۳۰۲ Found

فرشاد احمدزاده از بازی بعدی محروم شد

خلاصه بازی: لگانس ۰ – رئال مادرید ۱

لگانس ۰_۱ رئال مادرید؛ پیروزی شاگردان زیدان در خانه لگانس

عاشورزاده و صفری فردا به روی شی هاپ چانگ می‌روند

مهمترین اخبار ۸ ساعت گذشته

لگانس ۰ – رئال مادرید ۱ ؛ کمی شادی بعد از کابوسِ لالیگا

عاشورزاده و صفری فردا به روی شی هاپ چانگ می‌روند

۳۰۲ Found

دخیا: از پوشیدن پیراهن منچستر حس غرور دارم

کد خبر: 323323 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲:۰۴ - پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ورزش باید از دست سیاسیون و نظامی‌ها خارج شود


ورزش باید از دست سیاسیون و نظامی‌ها خارج شود

  • #آرش میراسماعیلی
  • #تیم ملی جودو ایران

پیشکسوت جودوی ایران گفت: اگر می‌خواهیم در ورزش پیشرفت داشته باشیم، باید آن را از دست سیاسی‌ها و نظامی‌ها خارج کنیم.


آرش میراسماعیلی ظهار کرد: شاید آنالیز ورزش ما را می‌توان این‌طور توصیف کرد که شرایط خوبی ندارد و سال‌هاست دست سیاسیون و نظامی‌ها افتاده و یکی از دلایل عدم پیشرفتش، همین مسئله می‌باشد.

 

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم شاهد رشد و شکوفایی ورزش کشورمان باشیم، باید آن را به کسانی بسپاریم که خاک ورزش را خورده‌اند، تجربه دارند و زحمات زیادی کشیده‌اند اما متأسفانه در حال حاضر خانه‌نشین شده و باید ببینند کسانی در ورزش مسئولیت به عهده گرفته‌اند که هیچ تخصصی در این خصوص ندارند.

 

پیشکسوت جودوی ایران در ادامه تصریح کرد: تخصصی بودن و شناخت از ورزش، کمترین مسئله‌ای است که در کشور ما وجود دارد و متخصصین گوشه‌نشین شده اما غیرمتخصص‌ها صاحب پست و مقام شده‌اند.

 

میراسماعیلی افزود: باید بی‌تعارف بگویم که یک عده غیرتخصصی به طور چرخشی همیشه در ورزش حاضر هستند و تنها جایشان عوض می‌شود و بدون اینکه هیچ تجربه‌ای از سمت خود داشته باشند، در ورزش حضور داشته و هر روز می‌بینیم که با بودن آنها، ورزش در کشور ما رو به سقوط است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این دوستان غیرورزشی تنها صندلی‌هایشان عوض می‌شود و هیچ وقت از این عرصه کنار نمی‌روند و متخصص‌ها باید شاهد حضور غیرتخصصی‌ها در عرصه ورزش کشورمان باشند.

 

میراسماعیلی در خصوص وضعیت جودوی حال حاضر ایران گفت: برای جودوی ایران حال و روز خوبی را نمی‌شود تصور کرد. در یک سال گذشته با حضور مدیریت جدید و قدیمی جودو و آمدن درخشان بعد از ۱۲ سال، امیدوار هستیم که او بتواند در این امر موفق باشد و از تجربه ۱۲ ساله خودش استفاده کرده که متأسفانه این مسئله به وقوع نپیوست و شاهد دوران ضعیف جودو هستیم و شکست‌های پی‌درپی رده‌های پایه در یک سال گذشته و در مسابقات آسیایی و جهانی هستیم و این متأسفانه زنگ خطری برای جودوی ما شده است.

 

پیشکسوت جودوی ایران ادامه داد: امیدوارم نگاه مدیریتی فدراسیون، نگاه دلسوزانه و اولویت اول، موفقیت جودو و رسیدن به مدال‌های جهانی باشد. اگر پیشکسوتان نقد می‌کنند و از وضعیت جودو ناراحت هستند، تنها دلیلش این است که دلشان برای جودو می‌سوزد و دوست دارند موفقیت این رشته را هر چه زودتر ببینند.

 

میراسماعیلی در پایان تأکید کرد: امیدوارم غیرورزشی‌ها اجازه دهند ورزشی‌ها به عرصه خودشان بازگردند تا شاهد شکوفایی ورزش کشورمان در مقاطع بین‌المللی باشیم.

ورزش باید از دست سیاسیون و نظامی‌ها خارج شود
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار