۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

خلاصه بازی: برنلی ۱ – استوک سیتی ۰

خلاصه بازی: وولفسبورگ ۱ – لایپزیگ ۱

خلاصه بازی: فرایبورگ ۱ – مونشن گلادباخ ۰

خلاصه بازی: هامبورگ ۱ – فرانکفورت ۲

خلاصه بازی: کریستال پالاس ۲ – واتفورد ۱

۳۰۲ Found

خلاصه بازی: اینتر ۰ (۵) – پوردنونه ۰ (۴)

۳۰۲ Found

خلاصه بازی: هادرسفیلد ۱ – چلسی ۳

دورتموند با مربی جدید طلسم ناکامی‌هایش را شکست

کد خبر: 303557 | تاریخ انتشار: ۱۹:۵۵:۰۸ - شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

پهلوان‌زاده: نبود «ایران» در رنکینگ بخاطر فراموشی «فیده» است!


پهلوان‌زاده: نبود «ایران» در رنکینگ بخاطر فراموشی «فیده» است!

  • #شطرنج
  • #پهلوان‌زاده
  • #فیده

با توجه آنکه مسئولان فدراسیون شطرنج از پایان تعلیق ایران از سوی فدراسیون جهانی خبر داده بودند، اما هنوز نام کشورمان در رنگینگ تیمی دیده نمی‌شود.


دو هفته قبل و پس از اعلام رنکینگ فدراسیون جهانی شطرنج مشخص شد که کشورمان از سوی فیده تعلیق شده است؛ تعلیقی که به دلیل عدم پرداخت بدهی بابت میزبانی رقابت‌های قهرمانی بانوان جهان رخ داده بود.

با توجه به اینکه تنها ۱۲۰ هزار دلار از بدهی باقی مانده، فیده تنها اهرم فشار بر ایران را خارج کردن نام کشورمان از رده‌بندی جهانی می‌دانست و تلاش کرد با این حربه به پول خودش برسد.

خبر تعلیق ایران که برای نخستین بار در خبرگزاری تسنیم منتشر شد  ، واکنش های متفاوتی را به دنبال داشت و سرانجام پس از چند روز، نیمی از بدهی نیز فراهم شد؛ مسئله‌ای که با خبر رفع تعلیق شطرنج ایران همراه شد و مسئولان فدراسیون وعده دادند که تا چند روز دیگر نام ایران به رنکینگ جهانی بازمی‌گردد.

با وجود گذشت نزدیک به ۶ روز از انتشار خبر رفع تعلیق شطرنج ایران، نام شطرنج‌بازان ایران در رنکینگ فیده دیده می‌شود، اما خبری از نام کشورمان رده‌بندی بخش تیمی نیست.

مهرداد پهلوان‌زاده در واکنش به این موضوع گفت: موضوع حل شده است و مشکلی وجود ندارد. اینکه چرا نام ایران در رنکینگ تیمی دیده نمی‌شود، به نظرم به دلیل فراموشی فیده است. من این موضوع را به فدراسیون جهانی اطلاع می‌دهم تا نام ایران را نیز در رده‌بندی جهانی ببینیم.

 

 

پهلوان‌زاده: نبود «ایران» در رنکینگ بخاطر فراموشی «فیده» است!
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر