چرا نشست تخصصی کمیته ملی المپیک با فدراسیون فوتبال برگزار نشد؟


چرا نشست تخصصی کمیته ملی المپیک با فدراسیون فوتبال برگزار نشد؟

  • #بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی
  • #فوتبال
  • #مهدی تاج
  • #کمیته تیم ملی المپیک

فوتبال یکی از رشته هایی بود که باید نشست تخصصی کمیته ملی المپیک با مسئولان آن در راستای بازی های آسیایی روز گذشته برگزار می شد اما این نشست به زمان دیگری موکول شد.


 

کمیته ملی المپیک طی دو روز گذشته محل برگزاری نشست های تخصصی با فدراسیون های کاندیدای اعزام به بازی های آسیایی بود. طبق برنامه ریزی اولیه قرار بود یکی از نشست ها روز گذشته با مسئولان فدراسیون فوتبال برگزار شود اما این نشست لغو شد.

قرار بود نشست مشترک مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال ساعت ۱۴ تا ۱۵ روز گذشته (دوشنبه) برگزار شود اما ظاهرا مهدی تاج رئیس فدارسیون فوتبال قادر به شرکت در نشست در این زمان مقرر نبود. این در حالی است که کمیته ملی المپیک از دو هفته پیش برنامه نشست تخصصی با فدراسیون ها را نهایی کرده و آن را به فدراسیون های مربوطه اعلام کرده بود. با این حال تاج علاوه بر اینکه اعلام کرده بود به دلیل سفر خارج از کشور قادر به حضور در نشست نیست، تاکید داشت به اینکه حتما جلسه با حضور خودِ وی برگزار شود.

بر این اساس کمیته ملی المپیک نشست تخصصی خود با فدراسیون فوتبال در زمان مقرر اولیه را لغو کرد. قرار است این نشسته صبح دوشنبه هفته آینده برگزار شود تا نتیجه آن برای ارائه در نشست ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی آماده شود.

هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۷ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه سال آینده به میزبانی اندونزی و در جاکارتا، پالمبانگ و چند حومه این دو شهر برگزار می شود.

فوتبال در حالی در فهرست رشته های قطعی اعزام به این دوره بازی ها قرار گرفته که در دو دوره پیشین بازی های آسیایی (۲۰۱۰ گوانگژو و ۲۰۱۴ اینچئون) در کسب مدال ناکام بود. با این حال و با لحاظ کردن مدال آوری فوتبال در هفت دوره بازی های آسیایی، مسئولان کمیته ملی المپیک این رشته را جزو رشته های قطعی اعزام به اندونزی قرار داده اند. البته تاکید آنها بر این است که تیم فوتبال به لحاظ سنی و فنی به گونه ای برای دوره جدید بازی های آسیایی آماده شود که همین تیم بتواند در نهایت بعد از ۴۰ سال سهمیه بازی های المپیک را هم کسب کند.

۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره ویک مدال برنز حاصل حضور فوتبال ایران در ادوار مختلف بازی های آسیایی است. تیم فوتبال ایران در اولین دوره بازی های آسیایی (۱۹۹۱ دهلی نو) و پنجمین دوره این بازی ها (۱۹۶۶ بانکوک) صاحب مدال نقره شد. چهار مدال طلا این تیم در بازی های ۱۹۷۴ تهران (هفتمین دوره)، ۱۹۹۰ پکن (یازدهمین دوره)، ۱۹۹۸ بانکوک (سیزدهمین دوره) و ۲۰۰۲ بوسان (چهاردهمین دوره) به دست آمد. در بازی های آسیایی ۲۰۰۶ قطر هم فوتبال ایران صاحب مدال برنز شد.

چرا نشست تخصصی کمیته ملی المپیک با فدراسیون فوتبال برگزار نشد؟
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است